Sadece Türkiye’ye değil, tüm dünyaya daha hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi sürdüren Termikel'in Şefaatli ilçesindeki fabrikasından Almanya başta olmak üzere 60 ülkeye ihracat yapılıyor.

4 bini kapalı olmak üzere toplamda 40 bin metre kare alana kurulu olan fabrikada, 120 kişiye istihdam sağlanıyor. Özellikler set üstü ocak üretilen fabrikada, fırın, ankastre fırın, davlumbaz bulaşık makinesi gibi ürünlerinde demontesi yapılıyor.

Fabrikada incelemelerde bulunan Vali Kemal Yurtnaç, büyük markaların Yozgat'a gelerek yatırım yapmaları için önlerinde hiç bir engel olmadığını, Termikel'in de bunun en iyi örneklerden biri olduğunu söyledi.

Şefaatliye yaptığı inceleme gezisinde Karanlıkdere Vadisinide gezen Vali Yurtnaç, “Şefaatli ilçesinde farkında olmadığımız güzellikler ve zenginlikler var. Karanlıkdere Vadisi buna güzel bir örnek. İçerisinden akan ırmağı, endemik bitki türleri, başta üzüm bağları, ayva ve menengiç olmak üzere birçok meyve türü yetişmekte. Buranın, ilçe ekonomisine katkı sağlaması ve kalkındırması amacıyla Kabalı Meyve Bahçesi örneğinde olduğu gibi toplulaştırarak projeler hazırlayıp hayata geçirmeliyiz” dedi.