Şefaatli İlçesinde önce İlçe Kaymakamı Yücel Erdem’i makamında ziyaret eden Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, ardından Belediye Başkanı Zeki Bozkurt’u makamında ziyaret ederek ilçenin ekonomik ve sosyal durumu hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Daha sonra AK Parti Şefaatli İlçe Teşkilatında düzenlenen Halk Günü Toplantısına katılan Milletvekili Ertuğrul Soysal’a İlçe Belediye Başkanı Zeki Bozkurt ve AK Parti İlçe Başkanı Ömer Sarı’da eşlik etti.

Milletvekili Ertuğrul Soysal, vatandaşlarla tek tek ilgilenerek sorunlarını dinledi ve çözümü için ilgili kişi ve kurumları telefonla arayarak görüştü.

Vatandaşlara hizmet için Mecliste olduklarını vurgulayan Soysal, her vatandaşın sorunlarını kendi sorunları gibi gördüklerini ifade etti. Soysal, “Milletvekili seçildiğimiz ilk günden beri sıklıkla her hafta il ve ilçe ziyaretlerinde vatandaşlarımızla birlikte olmaya gayret ediyoruz. Çok şükür ki ilk gün ki gibi köylümüz, esnafımız kısacası bütün vatandaşımız bizleri bağrına basıyor ve sıcak samimi ilgiyle karşılaşıyoruz. Her hafta il ve ilçelerimizde sıklıkla halk günü toplantıları düzenliyoruz. Vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini yerinde dinliyor burada çözüme kavuşturulması gereken istekleri burada, Ankara’da çözümlenmesi gereken sorunları da oraya taşıyarak çözmeye çalışıyoruz.

Amacımız vatandaşlarımızın Ankara’ya gelerek sorunlarını iletmek yerine biz onların ayağına geliyor ve sorunlarını yerinde dinliyoruz. Her bir vatandaşımızın sorunu ile kendi sorunumuz gibi ilgileniyoruz, çözmek için uğraşıyoruz. Şuan vatandaşımız için görüştüğüm kurum ve ilgili bürokratlar oldu. Not aldığım ve Ankara’da iletmem gereken takip gerektiren konular oldu. Hepsini çözüme kavuşturmak için uğraşacağım.”dedi.

Vatandaşlarda Milletvekili Soysal’a teşekkür ederek, “Allah razı olsun ilçemize gelerek bizleri dinledi. Hepimizle yakından samimi bir şekilde ilgilendi. Yozgat’ın böyle içten samimi milletvekillerine ihtiyacı var.”ifadelerini kullandı.