Sedef, 'Yozgat’ın 50 Yılını Çaldınız'

Sedef, 'Yozgat 15 yıldır hızlı trenle avutulurken bir de buna havaalanı eklendi. Demek oluyor ki 15 yılda bununla avunacağız gibi görünüyor.'
Yayınlanma tarihi: 03 Ocak 2018, Çarşamba günü, saat: 18:35

MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef yazılı bir basın açıklaması yaparak gündem konularına ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Başkan Sedef yaptığı açıklamada, Yozgat'ın yaşadığı sıkıntıların siyasetçiler dâhil herkesin en önemli kaygısı olduğunu belirterek, "Hepimiz yaşam standartları yüksek bir şehirde yaşamayı ve de Yozgat halkının yüksek standartlarda yaşamasını istiyoruz. Bu güne bakıldığında Yozgat ve Halkının en az bir  50 yılının, belki daha da fazlasının çalındığını düşünüyoruz" dedi.

MHp Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef basın açıklamasının devamında şunları kaydetti. "Gün itibari ile şehrimizde sürekli yakınılan haller geri kalmışlık ,işsizlik, ekonomik sıkıntılar…

Şehre yapılan yatırımlar konusunda 30 yıllık geçmişe bakıldığında istenilen hizmet hep aynı konular üzerine olmuş, bu beklentilerin günümüzde de aynı olması düşündürücü. 

Yozgat 15 yıldır hızlı trenle avutulurken birde buna havaalanı eklendi. Demek oluyor ki 15 yılda bununla avunacağız gibi görünüyor. 

Şimdi şehirden çalınan 50 yıl da neyin nesi buna bakalım? 
İlk olarak kent park bölgesi diye adlandırılan Bilal şahin mahallesini konuşalım. Şehrin en dip bölgesine bir alan. Gidecek ve genişleyecek bir alan olmadığı halde,  içinde şehitler ormanı da olan alan, belediye tarafından arsa satışı ve imar revizyonu ile halk tabiri ile Çin mahallesi oluşturulması ile başladı. Peki bu yanlışı yapanlar yaptı. Durmadılar, ardından oraya kent park yapılarak canlı hareketli bir bölge olması hedeflendi. Esasen park kötü de olmadı. Şehirde insanlar nefes alacak bir mekâna sahip oldu. Ardından Belediyenin talebi üzerine iş adamı Bilal Şahin’in yaptırıp adının verildiği külliyesi ile bu bölge yine sıkıştırılmaya devam edildi. 

Peki bu iki projenin ardından Valilik binası ve diğer kurumları da içine kapsayan büyük bir proje ile sıkıştırılmış alanı nefes alınamayacak bir alan haline getiren zihniyete ne demeli .? Valilik binası daha inşaat iken sıkışan trafik ve daraltılan yollar gelecekte neyle karşı karşıya kalacağımızın habercisi değil mi?

Yanlış üzerine yanlış yapılıyor. Bir düşünelim Yozgat'ın kent park, Bilal Şahin külliyesi, Çin mahallesi Valilik ve natif yollar. Bütün bunları  Kayseri yolu üzerinde peşi peşine sıralasak ve yapsaydık diyecek ufka sahip bir idareci çıkmaz mı? Şehir hastanesine  yer seçimi yapılırken yine Yozgat'ın gelişeceği bir alana yapılsaydı nasıl olurdu diye hiç soruyor musunuz.?  Topyekün size söylüyorum İktidar sahipleri; Yozgat halkının 15 yıl boyunca size verdiği desteğin karşılığı Yozgat'ın gelişmesinin önüne engeller koymak mı olacaktı?
  
50 yılımız çalındı. Şimdi bu sözlerin muhatabı kim.?  
Vali bey desem benden önceki vali diyecek .Belediye başkanı desem benden önceki başkan, vekil ve bakan, biz bir dönem vardık bir dönem yoktuk diyecekler. İktidarın  il başkanı desem benden önceki il başkanları…. 

İyi ama beyler oylar nerde destek kime verildi.?
Yerelde sokakta gezen her vatandaşa şehrin en önemli sorunları nelerdir diye sorduğumuzda alacağımız cevaplar bellidir. Çamur akan pahalı su,yolların bakımsızlığı,otopark alanlarının yetersizliği,kültürel ve sosyal alanların yetersizliği …öyle geri kaldık ki liste uzar gider. Birde Belediyemiz var. Plansız programsız hoyratça günübirlik çalışan ya da çalışmaya çalışan. Mhp Yozgat İl binasının da bulunduğu bir alan vardı Belediye binasının hemen üzerinde şimdilerde temel kazılmış otopark olacakmış, akıbeti meçhul. Bir önceki belediye başkanı yıkmıştı o ikiz binaları. Projesi yapıldı, tabela asıldı etrafı çevrildi, kapalı otopark olacak şehir rahatlayacaktı. O tabela beş yıl bekledi orada. Yapılmadı. Neden diye sorulduğunda ‘’Para Yokmuş’’… Bir seçim geçti üzerinden o gün o belediye başkanı yarım kalan işlerimiz var tamamlamak için adayım dedi. Partisi aday yapmadı. Başka bir adayla seçime gidildi O kazandı. O’da tabela yerine bir temel açtı, otopark olarak kullanılan alan da kullanılamıyor artık. O temel de da
ha ne kadar bekler meçhul. O alandan birde Şekerpınar’a Hattuşaş’a bir yol gidiyordu O yolda yok artık. O cadde üzerinde konuştuğumuz tüm esnafın hali içler acısı. İflas etmek üzereler.

Yol bölüyor olmadı geri söküyor. Caddeleri trafiğe kapatıyor olmadı geri açıyor (Sinema caddesi). Projesiz kavşak yapıyor olmuyor geri söküyor. Dubadan kavşak yapıp geri söküyor. Kapan yapıyor olmadı geri söküyor….. Yap boz oynuyoruz sanki. Kamu malının israfı değil mi bu? 2018 yılına gelmişiz içme suyu olarak kullanılması gerekirken musluklarımızdan kir, çamur,pas akıyor gerisini siz düşünün artık. Arabasına alt takım tamiratı yaptırmayan vatandaş kalmadı şehir içi yolların bozukluğundan. Yıkıyor yıkıyor yerine yenisini yapamadan başka bir işe geçiyorlar. Öyle güçlü ve her alana hâkim olmuş bir iktidar gücü var ki vatandaş eleştirmeye bile korkuyor artık. Üzerimizde öyle bir baskı oluşturuluyor ki; konuşmamızı, dile getirmemizi ve yapılan hataların düzeltilmesini istiyor Yozgat Halkı. Amacımız kuru kuruya muhalefet etmek değil, bir nevi vatandaşın sesi olmak.

O zaman diyorum ki topyekün bir araya geldiniz ve Yozgat'ın 50 yılını çaldınız. 
* İşsizlik kol geziyor ,iş var beğenmiyorlar çalışan yok diyorsunuz. 
* Yoksulluk almış başını gidiyor diyoruz, Milli gelirimiz kişi başı şu kadar olmuş diyorsunuz. 
* Göç var nüfus gitti diyoruz, nüfus sayım yöntemi değişti ondan kaynaklı diyorsunuz. 
* Yozgat eriyor diyoruz, marka şehir yapacağız diyorsunuz. 
* Şehirde para kazanıp borcunu ödeyebilen esnaf kalmadı diyoruz, esnafımız da kendini yenilesin rekabet şartlarına uyum sağlasın sorunu azda kendilerinde arasınlar diyorsunuz.
* Köyler boşaldı tarım, hayvancılık neredeyse bitti diyoruz. İyi de kardeşim söyledikleriniz doğru olsa köylerden bize bu kadar destek çıkar mı hiç diyorsunuz.
* Organize sanayi alanı boş. Yozgat’ta üretim yok diyoruz. İlkini dolduramadan ikinci, hatta üçüncüsünü açmış gibi yaparak vatandaşın gözünü boyama derdindesiniz. 
* Ankara Yozgat Yolunu bile yap yap bitiremediniz.

O zaman biz suçluyuz . Kaynakları iyi kullanamamışız demek geliyor içimizden. . İşte Yozgat’ın hali bu. Geri dönülmez hale gelmeden Şapkayı önümüze koyup düşünme vakti gelmedi mi?"

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki