Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili Ethem Sedef Akdağmadeni ilçesini ziyaret etti. Milletvekili Sedef, ziyaret kapsamında Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın ile bir araya geldi.

MHP Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef Akdağmadeni’nde bir bizi incemeler ve ziyaretlerde bulundu. Milletvekili Sedef’e İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Merkez ilçe Başkanı Adem Kızılay, MHP İlçe Başkanı Adem Alıç, İl Genel Meclis Üyesi Alper Terzi, Oluközü Belediye Başkanı Hasan Aydınsoy, Belediye Meclis üyeleri ile MHP il ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

Milletvekili Sedef, Akdağmadeni Belediyesinin ilçede gerçekleştirdiği projeler ve önümüzde ki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanı Yalçın’la bilgi alışverişinde bulundu. Milletvekili Sedef ve beraberindeki heyet Akdağmadeni Belediyesi’ni ziyareti sonrası İlçe Kaymakamlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi, Ziraat Odası ziyareti ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyareti gerçekleştirildi.

İlçe esnaflarıyla da bir araya gelerek gündemi değerlendiren Milletvekili Sedef ve Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın talep ve istekleri yerinde dinleyerek esnaflara hayırlı işler temennisinde bulundu.

Milletvekili Sedef, kısa süre önce Akdağmadeni belediyesinin destekleriyle ilçede kurulan ve üretime başlayarak birçok aileye ekmek kapısı olan tekstil fabrikasını da ziyaret eden heyet fabrika yetkililerinden üretim çalışmaları hakkında bilgiler alırken şunları kaydetti; "Üretken Belediyecilik anlayışını benimseyen MHP belediyeleri tüm Türkiye olduğu gibi Akdağmadeni ilçemizde de asli görevlerinin yanında istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Akdağmadeni İlçemizde Belediyemiz ile birlikte Akkon Tekstil şuanda yaklaşık 100 aileye geçim kaynağı sağlıyor. Belediyemizin teşviki ve yer tahsisiyle istihtam sayısı 400 olarak planlanmakta. Ziyaretimizde firma yetkililerine de belirttiğimiz gibi her türlü destekle arkalarındayız. Yozgat'ı üretimle hep birlikte büyüteceğiz."

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın ziyaretler sonrası yaptığı açıklamada; “Kıymetli ziyaretleri için Sayın Milletvekilimiz Ethem Sedef’e, İl Başkanımız Tekin Irgatoğlu’na, Merkez İlçe Başkanımız Adem Kızılay’a, İl yöneticilerine ve bizlere zaman ayırarak birlikte olmamıza vesile olan değerli Akdağmadeni halkına teşekkür ediyorum” dedi.