Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef, 16 Nisan refarandumu nedeniyle partisinin yaptığı çalışmaları ve görüşlerini açıklayan bir basın açıklaması yaparak kamuoyu ile paylaştı.

Değerli dava arkadaşlarım ve kıymetli Yozgat Halkı sözleri ile basın açıklamasına başlayan Başkan Sedef, "Referanduma sayılı günler kala Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat il teşkilatı olarak çalışmalarımızın sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. Tüm ilçelerimizde ve il merkezinde aktif teşkilatlarımızla anayasa değişiklik teklifini sahaya inerek seçmenlerimiz ve Yozgat halkı ile paylaştık" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisinin, Anayasa değişiklik sürecinin başlangıcında adeta bir lokomotif olduğunu ve MHP’nin temsil ettiği uzlaşmacı, kucaklayıcı ve birleştirici misyonunun, bu sürecin nihayete ermesinde etkili olduğunu vurgulayan Başkan Sedef, "Partimiz Milli ve ilkeli bir duruş, sabırlı ve sorumlu bir tavır, ahlak ve akıl dolu bir tutum sergilemiş ülkesinin menfaati için omurgalı bir duruş göstermiştir. Bu yüzden Milliyetçi Hareket Partisi 48 yıl önce milletinin gövdesinden doğup on yıllar içinde toplumun eşsiz gönlünde taht kurmayı başarmıştır" diye ifade etti.

Başkan Sedef basın açıklamasının devamında şunları kaydetti; "Milliyetçi Hareket; kaostan geçim, krizden seçim yapan bir parti olmamıştır. Bizim Türk tarihine karşı ihmal edemeyeceğimiz sorumluluklarımız vardır. Bizim aziz ecdadımıza karşı ertelenmesi düşünülemeyecek vefa ve sadakat borcumuz da bilinmektedir. Ve bizim gelecek nesillere, geleceğin büyük Türk ülküsüne karşı şimdiden yapacaklarımız, yapmak zorunda olduğumuz görevlerimiz ortadadır.

Bilinsin ki, hain ve işbirlikçiler bu davayı aşamayacak, Türk-İslam ülküsünü alt edemeyeceklerdir.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket Türkiye sevdasından, Türklüğe duyduğu derin bağlılıktan sonu ölüm de olsa, ödül de olsa asla ödün vermeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin gaye ve çabası zaten bu yöndedir.

Kaldı ki bize dönük ahlaksız suçlamaların, aleyhimize kurulmuş kutsal ittifakın amacı da milli mutabakat zeminini çökertmek, kucaklaşma hissiyatını sabote etmektir.

Türkiye düşmanları bildik ve hepimizin malumu olduğu maşalarını iplerini gevşeterek ortalığa salmışlardır.

Türk ve İslam’a nefret besleyen, kin bileyen, öfke duyan ne kadar hıyanet ehli varsa, iştahla taarruzdadır. Ama bilmiyorlar ki, bunların küflü ve küfre hizmet eden şer tezgahlarını 80 milyon Tük vatandaşı başlarına geçirecektir.

Küresel güç odaklarının, gizli ve vahşi örgütlenmelerin Türkiye ayağı olan FETÖ iblisinin 15 Temmuz darbe kalkışmasını hiç unutmamamız gerekiyor. Bu kalkışma aslında ülkemizi işgal hareketiydi. Tanklara perde çeken, havada-karada darbecilere pençe vuran aziz milletimizdir.

İstilaya direnen, isyan karşısında devleşen, Türkiye’ye ölüm emri veren alçakları rezil eden mensup olmakla iftihar ettiğimiz asil ve soylu millet varlığıdır.

Biz bunu biliyor ve Türk milletiyle övünüyoruz.

Ülkemiz bu sıkıntılarla debelenirken Milliyetçi Hareket Partisi’nin olanlara seyirci kalması beklenemezdi. Seyircide kalmadık.Türkiye işgalcilerden son anda kurtarılmıştır. Siyasi denklemin sabit ve değişken parametreleri 15 Temmuz’dan sonra farklılaşmıştır.

15 Temmuz herkes ve özellikle Türk siyaseti için ders ve milat niteliğindedir. Tarih bize diyor ki, ihanetin kapağı açılır, düşmanlığın kapısı aralanırsa giren de, girmek isteyen çok olacaktır. 

Türkiye’yi ateşe vermek isteyenler hala pusudadır. Ülkenin yönetim Sistemindeki fiili tıkanıklığın açılması, yönetimdeki karmaşa ve anayasaya aykırı durumu çözmek için partimizin getirdiği teklifin altında yatan asıl amillerden birisi de budur.

16 Nisan’da da on sekiz maddelik anayasa değişikliğinin referandum safhasını demokratik adap ve sabır içinde yerine getirdik.

Elbette biz devlet için evet, millet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet, Türkiye için evet diyeceğiz, millet-devlet kaynaşma ve kenetlenmesine seve seve destek vereceğiz. Mustafa Kemal’den Başbuğ Türkeş’e kadar büyüyüp kökleşen milli ve üniter Türk devletinin namusuna arka çıkıyoruz. Mevcut hükümete demokratik eleştiri haklarımız saklı kalmak kaydıyla yaptığımız da budur.

Türkiye’nin toparlanmasından, hukuki ve siyasi dengeye kavuşmasından yanayız. Milliyetçi-Ülkücü Hareket Türkiye’nin istiklaline bütün dava ve ülküdaşlarıyla sahip çıkacak, Türk-İslam ülküsünün istiklali, güçlü bir şekilde temsil ve hak ettiği mertebelere gelmesi için evet de buluşacaktır. Toplumsal huzur ve asayişimizi çok ciddi ve ağır tehlikelere karşı yalnız bırakmıyor, evet diyoruz. Ruhumuz Ergenekon, irademiz evettir. Biz, Ne Mutlu Türküm Diyenlerin son kalesiyiz.

Bu sebeple hafta sonu gerçekleşecek olan referandum sürecinde Tüm Yozgat halkından yüksek bir katılımla sürecin tamamlanmasına katkı sağlamalarını bekliyoruz. Evet diyende bizdendir Hayır diyende. Toplumun kutuplaştırılması ve ayrışması kimseye fayda sağlamayacaktır. Sandığa gidiniz ve iradenizi yansıtınız. 

Teşkilat olarak 16 Nisan Pazar günü teyakkuzda olacağız. Sandık görevlilerimiz, okul görevlilerimiz, mahalle görevlilerimiz Yozgat halkının hizmetinde, seçim güvenliğinin sağlanmasında katkı sağlayıcı olacaktır.

Dünümüz Türk, bugünümüz Türk, geleceğimiz Türk’tür.Ötüken’deki ülküyüz.Şehitlerin duasındayız.Göz nuruyuz, sevda türküsüyüz.

Milletin dilindeki umuduz."