Milliyetçi Hareket Partisi listesinden milletvekili seçilen İbrahim Ethem Sedef mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Turgay Çorak'ın elinden aldı.

27. Dönem'de MHP milletvekili olarak görev yapacak olan Sedef'i İl Başkanı Ferhat Altan, Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu ve MHP teşkilatları yalnız bırakmadı.

27. Dönemde MHP Yozgat Milletvekili olarak görev yapacak olan İbrahim Ethem Sedef, mazbatasını almak üzere gittiği İl Seçim Kurulu'nda Kurul Başkanı Turgay Çorak ile bir süre muhabbet etti. Hazırlanan mazbatayı Çorak'ın elinden alan Sedef mazbata töreni sonrası bir konuşma yaptı.

Sedef,"Yozgat için çalışacağız. Bu şehrin mazbatası bu. Halkımız takdir etti. Bizler Yozgat için çabalayacağız. Bu şehri çok seviyoruz. Bu günden itibaren parti rozetimiz değil, yemin törenimizden sonra Yozgat milletvekilliği rozetimizi takıp, Yozgat halkının hangi partili olduğuna bakmadan destekçisi olacağız. Hep söyledim söylüyorum da kim haksızlığı uğramışsa mağdursa yanında bizi bulacak. Yozgat'ın 4 milletvekili olarak birlikte oturup bir şey yapmamız gerekiyorsa, herkes taşın altına elini koyacaksa, 24 saat diğer 3 milletvekili ile de parti rozetini kenara bırakıp onlarla da her çalışmaya varım. Yozgat için hep birlikte bir şeyler yapmamız lazım. Birlikte olursak Yozgat'ı kalkındırırız, hizmet getiririz. Birlikte olmazsak biz bu şehre çalışmazsak başka illerdeki milletvekilleri bu şehir için çalışmaz. Ben hazırım. Partim için hazırım. Şehrim için hazırım. Allah hayırlı hizmetler etmek nasip etsin bize" şeklinde konuştu.