Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Milletvekili Sedef, “Yüksek idealleri kafasında taşıyan, belirlediği kutlu hedeflere ulaşmak için, çok mücadele veren bir yönetim anlayışının, her şeyden önce, geleceğin mimarı öğretmenlerini memnun ve mutlu etmesi lazımdır” ifadelerine yer verdi.

Sedef 24 Kasım Öğretmenler Günü`nü en içten duygularıyla kutladığını belirterek; “Türkiye’nin çağı yakalayabilmesi, huzur ve refaha kavuşabilmesi, her alanda ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirebilmesiyle mümkündür” dedi.

Sedef, şunları kaydetti: “Bunun yolu da şüphesiz ki çağdaş eğitimden geçmektedir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen, milli ve manevi değerleri benimseyip özümsemiş, demokratik kültürü kavramış insanlar olarak yetiştirmek hepimiz için onurlu bir sorumluluktur. Bilindiği gibi, eğitim sistemimizin temel unsuru öğretmendir. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı ve gençlerimizi, 21. Yüzyıl’ın zorlu mücadele ortamına, Büyük Atatürk’ün “yeni nesiller sizin eseriniz olacaktır” diye öncelikli görev ve sorumluluklarını işaret ettiği öğretmenlerimiz hazırlayacaktır. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, eğitim- öğretim programları ne kadar mükemmel geliştirilmiş olursa olsun, onu uygulayacak olanlar öğretmenlerdir. Öğretmenler iyi yetişmedikçe, teknolojinin kullanılması da, programların başarıyla yürütülmesi ve amacına ulaştırılması da mümkün değildir.”