Sedef, Dayatma ve Sarayın Erken Seçimi

Sedef, "CHP’nin koalisyon kurmak için 14 maddelik şartları vardı. Milliyetçi Hareket Partisi ise 4 maddelik bir görüşme planladı. Peki AKP’nin koalisyon kurmak için şartları neydi?"
Yayınlanma tarihi: 27 Ağustos 2015, Perşembe günü, saat: 09:29

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef,  Şırnak’ta şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan’ın Osmaniye’deki cenaze töreni sırasındaki sözleriyle gündeme gelen ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan hakkında AKP’nin yandaş medyası ve sosyal medyada AKP’nin paralı trolleri tarafından yoğun bir saldırı kampanyası başlattığını aktardı.

Cumhurbaşkanlığı makamında oturan Erdoğan şehit cenazesinde elini tabutun üzerine koyup “ne mutlu şehit anaları” nutkunu atarken mesele olmadığını, bir yarbayın şerefsizlerin gözüne battığını dile getiren Sedef, “Kederli yarbayımızı kardeşinin acısını bile yaşatmamak, bu acıyı çeşitli kılıflara sokmak neyle izah edilebilir” ifadelerini kullandı.Hükümetin hatalarını eksik ve yanlışlarını dile getirenlerin boyunlarına bir yafta vurularak PKKlı, DHPKC’lı, paralelci, faşit, kafatasçı gibi kılıf içine sokulmaya çalışıldığını aktaran MHP İl başkanı Sedef, “Kahraman Yarbayımız aslında kısık seslerin sesi olmuş, dile getirilemeyeni dile getirmiştir. Zannediyorlar ki bu yaptıkları aşağılık durumlarla insanları baskı altına alırız, sustururuz. Bu anlamda bu gün ülke gündemine düşen başka bir haberi de hayretle takip ediyoruz. Eğer doğru ise ülke demokrasisi açısından kabul edilemez bir hadisedir.

Genel medyada gördüklerini ve duyduklarını sansürlemeden yayınlayan birkaç yayın grubuna yapılması planlanan el koyma ve baskı planları. Şehit cenazelerine Anadolu ajansı ve TRT haricinde girişi yasaklayan Saray muhafızları bu kez de hiç yoktan muhalefetin sesini duyurabildiği gazete ve televizyonları susturma planı içerinde olduğu iddia edilmektedir. Erken seçim arifesinde Doğan medya grubuna, cemaate yakın olan medya gurubuna, İpek Medya grubuna, Sözcü ve Taraf gazetelerine çeşitli vergi denetlemeleri ve el koyma gibi devlet gücünü kötüye kullanarak yaptırımlar yapılacağı iddia ediliyor” dedi.

Sedef, Ortadoğu gazetesi ve Bengü Türk televizyonlarının unutulduğunu ileri sürdü.

MHP İl Başkanı Sedef, 1 Kasım’da yapılması planlanan seçimin Türk Milletini bir dayatma ve sarayın seçimi olacağını kaydetti.

1 Kasım seçimlerinin ülkenin kaderini belirleyeceğine değinen Sedef, “Genel Başkanımız ile yapılan koalisyon görüşmelerinde ülke menfaati için şart koşulan 4 maddelik makul teklifimiz Ahmet Davutoğlu başkanlığında ancak son sözün Saray’da olduğu heyet tarafından dikkate dahi alınmamış ve yapılan açıklamalarda sanki Milliyetçi Hareket Partisi koalisyondan kaçmış gibi bir hava oluşturulmak istenmiştir.

CHP’nin koalisyon kurmak için  14 maddelik şartları vardı. Milliyetçi Hareket Partisi ise 4 maddelik bir görüşme planladı. Peki AKP’nin koalisyon kurmak için şartları neydi?

Bizleri HDP ile bir koalisyonda yalnız bıraktınız diye yine bir mağduriyet planı kuruyorlar. Bu ülkeyi seçime biz mahkûm etmedik. Cumhurbaşkanınız hükümet kurulmaması için elinden geleni yaptığı için ülke bu gün seçime gidiyor. Yine seçim hükümeti kurulma karı alan Cumhurbaşkanınız bu yetkiyi Ahmet Davutoğlu’na vermiş ve seçim hükümetini kuracak olanda hdp’ye düşen bakanlıkları da verecek olan ta kendisi ve AKP’dir. Seçim öncesinde çözüm diye kol kola verdiğiniz HP-PKK’lılarla kol kolasınız. Kurulacak olan seçim hükümetini kabul edip onaylayacak olan da yine Cumhurbaşkanınız olacak. Şimdi göstersin yiğitliğini de HD-PKK’nın olduğu bir hükümete yetki vermiyorum desin…

Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları olarak bu seçime en hazır partiyiz. Allah’ın izni ve olan biteni değerlendirip karını verecek Yozgat halkının da tercihi ile oylarımızı ciddi anlamda artırdığımız şehrimizde 7 Haziranda yaptığımız çalışmalarında üzerinde çalışarak partimizi iktidar yapmak için elimizden geleni yapacağız” açıklamasında bulundu.

Etiketler: ethem sedef   mhp   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki