Seda-Der’den Miniklere Kur’an Eğitimi

Sarıkaya Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (SEDADER) tarafından 4’üncüsü düzenlenen “Yaz Okulu” eğitimi yoğun bir şekilde devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 01 Temmuz 2015, Çarşamba günü, saat: 10:53

SEDA-DER’in çatısı altında ve Okullar Hayat Bulsun projesi ile yürütülen kursa katılan 80 öğrenci, 10 öğretmenle, siyer, ilmihal, Kuran, dini bilgiler ve ahlaki davranışlar konulu dersler işliyorlar.

Dernek Başkanı Nurullah Doğan Sarıkaya Gazetesi’ne yaptığı konuşmada, yaz aylarının başlamasıyla “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında Namık Kemal İlkokulu’nda altı hafta süren yaz okulunu başarı ile devam ettirdiklerini dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Mehmetoğulları Otelde de öğrenciler, öğretmenler ve öğretmen aileleri ile birlikte de iftar yemeğinde bir araya geldiklerini söyleyen Doğan, Sarıkaya’nın derneklerinin çatısı altında yürütülen eğitimlere yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Doğan, kursta öğrencilere eğitimin yanı sıra eğlenceli imkanlar da sunduklarını ifade etti.

Doğan: “Öğrencilerimiz, öğretmen ve öğretmenlerimizin aileleri ile birlikte Mehmetoğulları Otelde iftar açtık. Bu etkinlik de çok da güzel oldu. Oruçlunun iki sevincinden biri olan iftar sevincini paylaşıp çoğalttık. Yaz okulumuza kız ve erkek toplamda 80 öğrencimiz katıldı. Oluşturduğumuz seviye gruplarıyla çalışmalarımızı 5 sınıfta sürdürdük. Çocuklarımıza yaz okulunda Kur’an-ı Kerim, ilmihal, Peygamber Efendimizin hayatını ve genel ahlak derslerini tecrübeli öğretmenlerimizle veriyoruz. Oldukça başarılı bir dönem geçiriyoruz. Yaz okulumuzu Namık Kemal İlkokulu’nda yapma imkanı sunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Okul Müdürü Hayati Karaarslan Bey’e, emeğini esirgemeyen değerli öğretmenlerimize ve kursa devam noktasında gayret gösteren velilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca herkesin yaklaşan Mübarek Ramazan Bayramı’nı şimdiden kutluyor, tüm İslam Aleminin birlik ve beraberliğine, mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Etiketler: kur'an   kurs   eğitim   sarıkaya   seda-der  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki