Seçimler Esnafa Olumlu Yansıyacak

Coşgun, ‘1 Kasım genel seçimleri’ sonucunda sandıktan çıkan istikrar ortamı, esnafa olumlu yönde yansıyacak.
Yayınlanma tarihi: 03 Kasım 2015, Salı günü, saat: 08:07

Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, ‘1 Kasım genel seçimleri’ sonucunda sandıktan çıkan istikrar ortamının, esnafa olumlu yönde yansıyacağını söyledi.

7 Haziran seçimleri sonrasın sandıktan koalisyon çıkması ve hükümetin kurulamamasından en çok etkilenen gruplardan biri de esnaf oldu. Yatırımcılar, güvensizlik ortamı yüzünden yatırımlarını yapmaktan vazgeçerken, esnaf ve sanatkarların işlerinde eskiye oranla azalma oldu.

Coşgun, 1 Kasım seçimleri sonrasında tek partili bir istikrar ortamının tekrardan yakalanmasının esnaflar açısından bir fırsat olduğunu belirterek, bundan sonraki sürecin esnaflar açısından daha iyi gideceğini ifade etti.

Seçimlerden çıkan sonuçla birlikte yatırımcıların yatırımlarına kaldığı yerden devam edeceğini belirten Coşgun, seçimlerden önceki dönemde ülkenin geleceğini karanlık gördüklerini belirterek, “Seçimlerden önceki dönemde ülkemizin ekonomisini ve geleceğini pek parlak görmüyorduk. Bu esnada bir de terör olaylarının bir tırmanışı oldu. Bize taleplerimiz sorulduğunda kendi işlerimizi bir kenara bırakarak, ekonomiyi de ikinci plana artarak, ilk önce Türkiye’ye huzur gelmesi için terör olaylarının ortadan kalkmasını istedik. Bundan sonra ekonominin düzelmesini, peşine de istikrarın sağlanması gerektiği düşüncesini savunduk. Bu beyanımız seçimler sonrasında doğru çıktı. Esnaf ve sanatkarla birlikte halkımız, istikrardan yana oldu. Takım tutar gibi bir parti tutulmadı. Türkiye’nin şuan ki problemleri ve geleceği göz önüne alınarak oylar kullanıldı. Herkes kendi kaderini kendi çizer. Bu geçtiğimiz 3-4 ay içerisinde çıkan kaosta, bu olay belliydi. Halk bu kaosa, bu sürüklenmeye bir dur dedi” dedi.

Birlik olarak bu sonuçları beklediklerini belirten Coşgun, “Bu sonuçlar sonrasında ekonomimizin de iyiye doğru bir gelişim olacağını bekliyoruz. 7 Haziran sonrasında esnafların işlerinde bir heyecanlanma olmadı. Bu dönem sonrası hafif durgunluklar da vardı. 7 Haziran seçimleri sonrasında yatırımcılar, yatırımlarını bıçak gibi kestiler. Türkiye nereye gidiyor diye beklediler. Bunun cevabı da 1 Kasım seçimlerinde verilecekti. Seçimlerden çıkan sonuçla beraber yatırımcılar da rahatladı. Bundan sonra bir güven ortamı sağlanacak. İktidar partisi, 4 sene daha görevde olacağı için herkes birbirine güvenerek, inanarak kendi işini yapmaya bakacak. Ekonomide de bir canlanma olacak. Bu da esnaf ve sanatkarlara olumlu yönde etki edecek” diye konuştu.

Etiketler: eyüp çoşkun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki