Satranç Şampiyonlarından Saim Kuş’a Ziyaret

Satranç turnuvasında birinci olan Yozgat İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş'u Ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2016, Perşembe günü, saat: 17:27

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu 2015-2016 Okul Sporları satranç turnuvasında Yozgat İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri birinci oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, satranç şampiyonlarını makamında kabul ederek birinci olan İmam hatip ortaokulu öğrencilerine doğru zamanda doğru hamleler yapmanın önemini vurgulayıp zamanlarının değerlerini iyi bilmeleri için saat hediye etti.

Öğrenciler ile sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Öncelikle hepinizi şampiyon olmanızdan dolayı ve böylesine güzel bir zihin sporu ile alakalı olduğunuz için tebrik ederim.Sevgili öğrenciler siz de biliyorsunuz ki satrancın insana sağladığı yararlar saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Örneğin kişilerin kötü alışkanlıklar edinmesine engel olur,olaylar karşısında hızlı ve doğru düşünebilmeyi sağlar, yaşanan durum karşısında doğru yorumlar yapabilmeyi geliştirir aynı zamanda cesareti, zamanı iyi kullanmayı ve tasarrufu öğretir.
         
Bu kadar insan gelişimine faydası olan bu oyun ile ilgilenip başarılara imza atmanız gerçekten beni çok mutlu etti.

Yakın bir zamanda bölge şampiyonasına gittiğinizde de aynı başarıları bekliyor ilimizi başarıyla temsil edeceğinize inanıyorum. Bundan sonraki müsabakalarınızda başarılar diliyorum." dedi

Etiketler: santranç   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki