Sarıkızla seyahat, oh ne rahat

Aydıncık ilçesinde boyaları dökülmüş, eski bir otomobilin arka koltuğunda bir kadının, 'Sarıkız' ismi verilen buzağı birlikte yolculuğu görenleri şaşırttı.
Yayınlanma tarihi: 11 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 09:41

Aydıncık-Çekerek bağlantılı karayolunda seyir halindeki otomobilin arka koltuğunda oturan bayanın aynı koltuğu paylaştığı buzağı okşayıp, sevgisini gösterebilmek için arada bir öpüp, sevmesi dikkat çekti. Bir süre seyir halindeyken görüntülenen otomobilin içersindekiler bunun farkına varınca durmaları için yapılan işarete uydular. Otomobilin sürücüsü Hacı Ahmet Öztürk, iki haftalık olan 'Sarıkız' ismini verdiği buzağısını hastalanması nedeniyle acil olarak Çekerek ilçesindeki Veteriner Hekime götürmek zorunda kaldığını söyledi. Kendisinin Aydıncık ilçesinin Kazankaya köyünde ikamet ettiğini belirten Öztürk, hasta olan iki hafta önce doğan hayvanını imkansızlıklar nedeniyle otomobille götürmek zorunda kaldığını belirterek, ''Hayvanı birisi tutarsa hayvanı taksi ile götürmek zor olmuyor. İmkansızlıklar nedeniyle, mevcut olan imkanlarımızı kullanıyoruz. Çekerek ilçesinde veteriner hekime gösterip, sonrasında tekrar aynı şekilde köye getireceğim'' dedi.

Arka koltukta buzağı ile birlikte yolculuk yapan Gülhanım Öztürk ise, alışkın olduklarını belirterek, ''Buzağının bana bir zararı yok. Yan koltukta oturuyor. Arada bir huysuzlanınca, boynuna sarılıyor, okşuyorum, öpüp sevgimi gösteriyorum. O nihayetinde can'' diye konuştu. 

Haber / Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki