Sarıkaya'da Yoğun Temizlik Mesaisi

Sarıkaya Belediyesi Temizlik İşleri birimi ilçe de çevre temizlik mesaisine başladı.
Yayınlanma tarihi: 12 Haziran 2015, Cuma günü, saat: 07:00

Sarıkaya Belediyesi, Temizlik İşleri birimi ilçede çevre temizlik mesaisine başladı.

Öncelikle ilçenin en göz önünde bulunan yeri olan Nevzat Şener Bulvarı'nda temizlik işlerine yoğunluk verilerek, yağmur sularının yol kenarında biriktirdiği çöp ve kumlar ekipler tarafından titizlikle temizlenmeye başlandı.

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel yaptığı açıklamada "Çalışmalara hava şartları müsait olduğu takdirde ara vermeden devam edilecek. Bu şekilde ilçemizin çeşitli noktalarında çalışmalar devam ederek yağmurlardan ve diğer sebeplerden dolayı kötü görüntü oluşan cadde ve sokaklarda temizlik çalışmaları yapılacak." dedi. 

Temizlik yapılan bir diğer noktanın ise yine ilçeyi uzunlamasına ikiye bölen DSİ sel taşkın kanalında olduğunu belirten Başkan Açıkel "Kanal içerisinde yetişen otlardan dolayı biriken çamur ve diğer çöpleri temizlik için öncelikle otların yoğun olarak bulunduğu pazar yerinde çalışmalara başlandı. Büyük kepçe ve kamyonlar yardımıyla buranın temizliği yapılarak kötü görüntünün ve artacak olan sıcaklıkların etkisiyle çevreye yayılması muhtemel olan kötü kokunun önüne geçilecek. Sel taşkın kanalı temizlik çalışmaları ise daha sonra ilçe merkezinde ve Hacı Hasan Bor Parkı mevkiine kadar devam edecek." diye konuştu

Etiketler: sarıkaya   belediye   ömer açıkel  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki