Sarıkaya'da toplu-iş sözleşmesi imzalandı

Hizmet-iş sendikası ile Sarıkaya Belediyesi arasında devam eden 9'uncu toplu-iş sözleşmesi imzalandı.
Yayınlanma tarihi: 23 Kasım 2015, Pazartesi günü, saat: 09:35

Hizmet-iş sendikası ile Sarıkaya Belediyesi arasında devam eden 9'uncu toplu-iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme ile her altı ayda bir işçilerin mevcut yevmiyelerine yüzde 5 zam uygulanmasına karar verildi.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, söz konusu sözleşme ile işçilerin eline geçecek olan en düşük maaşın 3 bin, en yüksek maaşın ise 3 bin 400 lira olduğunu söyledi. Kendisinin de işçi çocuğu olduğunu hatırlatan Açıkel, imzalanan sözleşme ile belediye işçilerinin haklarının daha fazla gözetildiğini dile getirdi.

Alınteri ve emek üzerine pazarlık yapılmaması gerektiğine dikkat çeken Açıkel,“İşçiler belediyemizin gerçek sahipleri, bizler gelip geçiciyiz. Ama sizler uzun yıllar burada kalıcısınız. Alınteri ve emeğin üzerine pazarlık olmaz. Sizlerin hak ettiği ücret bu değil daha fazlası, isterdim ki sizlere daha fazla ücret vereyim. Ama imkânlar dâhilinde en iyi ücreti vermeye çalıştım” dedi. Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ise, “Başkanımızın alın teri ve emeğin karşılığını gününde ve işçilerimize verebileceği ücret zammının en iyisini verdiğine inancım tamdır.Yapılan bu toplu-iş sözleşmesinin örnek bir sözleşme olacağı düşüncesindeyim” dedi.

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ise Ömer Açıkel ile pazarlık yapmadığını ve kendisinin işçinin alın terini ve emeğinin karşılığını zaten bildiğini dile getirerek şunları kaydetti, "Kendisi alın teri ve emeğin karşılığını gününde ve işçilerimize verebileceği ücret zammının en iyisini verdiğine inancım tamdır.  İmzalan toplu-iş sözleşmesinden bütün işçilerimiz memnun olmuşlardır. Sarıkaya belediye başkanımız Sayın Av. Ömer Açıkel’e şahsım yönetim kurulumuz ve tüm sendikamız üyesi işçi kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum. Yapılan bu toplu-iş sözleşmesinin örnek bir sözleşme olacağı düşüncesindeyim.  İmzalanan toplu-iş sözleşmesinin belediyemize sendikamıza ve tüm sendikamız üyesi işçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun." 

Yapılan toplu-iş sözleşmesi imza töreninin ardından, tüm çalışanlar adına Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız tarafından Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel'e bir teşekkür plaketi takdim edildi. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki