Sarıkaya Sarı Zeybek Kültür Merkezi Şehit Mustafa Kemal Devrilmez Salonu'nda düzenlenen iftar yemeğine şehit ve gazi yakınlarının yanı sıra Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Jandmak Komutanı Yüzbaşı Adem Yeleğen, siyasi parti temsilcileri ve daire müdürleri katıldı.

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel: "Şehit ve gazi ailelerimiz bizlere emanet. Bizler onlar için her daim hazırız. Onların ricaları bizlere emirdir. Bizler de kendileri için elimizden geleni yapacağımızdan şüphe etmesinler.  Ülkemiz büyük bir devlet şehit yakınlarımız ve gazilerimizin her türlü maddi koşulu karşılamaya çalışılıyor onlar için ciddi hizmetler verilmeye çalışılıyor. Ama biz asla bunları yeterli görmüyoruz inşallah sizlerin acısına ortak olarak yapılan hizmetleri dahada ileriye götüreceğiz. Bizleri bir evladınız ve kardeşiniz gibi görün. Bizler üzerimize düşen sorumluluğu en güzel şekilde yerine getirmemiz gerekir bu konuda sizlerden destek bekliyoruz" dedi. 

İftar yemeği sonrası edilen duaların ardından Belediye Başkanı Ömer Açıkel, davetlilere Şehit Yılmaz Gündüz Sinema ve Tiyatro Salonu'nun tanıtımını yaptı.