ORAN Kalkınma Ajansı "Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi" mali destek programı ve "Turizmi Geliştirme" mali destek programı kapsamında Sarıkaya Belediyesi ile iki projenin sözleşmeleri imzalandı.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, yaptığı açıklamada göreve geldikleri günden buyana ilçenin gelişmesi ve kalkınması için projelere de ağırlık verdiklerini söyledi.

Başkan Açıkel, “İlçemiz turizm açısından büyük bir öneme sahip. Bu çerçevede pek çok projeleri hayata geçirdik. Tarihi Roma Hamamı başlı başına ilçemiz açısından büyük bir değerdir. Geçtiğimiz günlerde gönüllü öğretmen ve öğrencilerimizin katkılarıyla hazırladığımız “Masal Gibi” projesinin tanıtımını yaptık. İlçemizde ilk defa böylesine önemli bir projeyi hayata geçirdik” dedi.

ORAN Kalkınma Ajansı ile daha öncede bazı projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Açıkel, “Amacımız ilçemizi yaşanılır, örnek bir şehir haline getirmektir. Bu yönde çalışmalarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda belediyemiz tarafından hazırlanan "Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi" mali destek programı ve "Turizmi Geliştirme" mali destek programı kapsamında ORAN’la iki sözleşmemizi daha imzaladık. Sarıkaya’mıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.