Sağlık Bakanlığı ve Sarıkaya Kaymakamlığı tarafından Barbaros İlk ve Ortaöğretim Okulu bahçesinde düzenlenen bir törenle, maddi durumu iyi olmayan ve başarılı olan 52 öğrenciye bisiklet hediye edildi. 

Programın açılışında konuşan Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, bugün burada bisiklet dağıtım töreninde olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Öğrencilerin bu sevinçlerine ortak olmanın ayrı bir güzellik olduğunu ifade eden Özcan, "Bu ilçenin yetiştirdiği sayın TESKOMB Genel Başkanım ve milletvekilimiz Abdulkadir Akgül bey, Yozgat ve Sarıkaya'da yapılan hizmetlerde olduğu gibi bu işte de bizden desteğini esirgemedi. Kendilerine teşekkür ediyorum.Dağıtılan bu bisikletler de çocuklarımıza güzel bir karne hediyesi oldu. Onlar da güle güle binsinler. Hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül de, Sağlık Bakanlığı'na ve İlçe Kaymakamlığına teşekkür ettiğini söyleyerek, genç öğrencilere böyle bir imkanın verilmesinin güzel bir şey olduğunu vurguladı.

Gelecek yıl ki eğitim - öğretim yılında ilçede ihtiyacı olan, başarılı 10 öğrenciyi burs ile ödüllendireceğini dile getiren Akgül, konuşmasını şöyle devam ettirdi: "İnşallah bu öğrencilerimiz bisikletlerini güzel günlerde kullanır. Eğitim ülkemiz için olduğu gibi ilçemiz ve ilimiz için de çok önemlidir. Öğrencilerimizi, başarılı öğrencilerimizi mutlaka ve mutlaka desteklememiz gerekiyor. Onlar bizim geleceğimiz. İnşallah ben de elimden geldiğince başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmeye çalışıyorum. Evlatlarımızın yeni bisikletleri hayırlı olsun." Dedi.

Bisikletlerin dağıtımından sonra baran caddesi ve lise caddesinde bisiklet turu atılmasıyla tören sona erdi.