Sarıkaya ilçesinde, Namık Kemal İlk ve Ortaöğretim Okulu TÜBİTAK Destekli 4006 Bilim Fuarı Şenliği düzenledi. Okul bahçesinde düzenlenen şenliğin açılış kurdelesini davetliler kesti. 

Okul Müdürü Abdullah Arkan şenliğin açılışında yaptığı konuşmasında, okul tarihinde ilk defa böyle bir organizasyon düzenlediğini belirterek, fuarın çok güzel bir şekilde gerçekleşeceğine inandığını ifade eden Arkan, öğrencilerin dönem boyu emeklerini ortaya koyduklarını ve öğretmenlerin de bu şenlikte büyük bir özveri ile çalıştıklarını söyledi. Arkan, açıklamalarını şöyle devam ettirdi: “Bilimsel süreçte öğrencilerimizin yaratıcı fikirleri eleştirilmeden ve kıyaslanmadan projelerde yerini buldu. Derste öğrenilen konuların günlük hayatta da bize fayda sağlayacağını görmüş olduk. Bu çalışmalarımızın gerçekleşmesinde projelerde baştan sona kadar heyecanını ortaya koyan Okul Müdür Yardımcımız Hasan Aşiret’e, proje yürütücülüğünde koordinasyonu sağlayan fen bilimleri projelerine danışmanlık yapan Doğan Duman’a, matematik projelerinde de danışmanlık yapan Murat İdil’e de, özellikle pano taslaklarının düzenlenmesi, ses sistemlerinin ayarlanması, projelere de danışmanlığını esirgemeyen Bilim Teknik Öğretmeni Hüseyin Polat’a teşekkürlerimi sunuyorum.”

TÜBİTAK’a okul tarihinde ilk defa bir proje sunularak, proje karşılığında 5 bin lira hibe desteği aldıklarını anlatan Arkan, alınan paranın tamamen bilim fuarının masraflarına, yeme – içme, öğrencilerin kıyafetleri, matbuu evraklara ve öğrencilerin proje giderlerine harcandığını söyledi.

Bilim Fuarına İlçe Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Musa Erdem Altınhalka, Garnizon Komutanımız Adem Yeleğen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Mermi, siyasi parti temsilcileri, ve protokolün değerli üyeleri katıldılar.