Sarıkaya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki olarak bir yürüyüş düzenlendi. 

Yürüyüşe Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, MHP İlçe Başkanı Emin Bağartur, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Dinçsoy, Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu ve Üyeleri, Sarıkaya Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri, çok sayıda vatandaş ve Sarıkaya Ülkü Ocakları üyeleri katıldılar. 

Yürüyüş esnasında "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" , "Ne Mutlu Türküm Diyene", "Her Türk Asker Doğar" şeklinde sloganlar atıldı. Yürüyüş miting alanından başlayarak Kızılelma Şehitlik anıtı yanından devam etti ve Baran caddesinin sonunda Merkez Camii önünde son buldu. Burada İstiklal Marşımızın okunması ve Aziz Şehitlerimiz için okunan duanın ardından Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel' de bir konuşma yaparak yaşanan terör olaylarını lanetledi ve herkesin bu kritik günlerde daha sağduyulu olmasını talep ederek bütün şehitlerimize Yüce Allah'tan Rahmet, gazilerimize acil şifalar dileyerek konuşmasını bitirdi.