Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından 32 kentin il derneklerinin katılımıyla organize edilen "Bursa 2. Anadolu Günleri" kapılarını araladı. Fuarda, Sarıkaya’da bulunan Tarihi Roma Hamamı da, Sarıkaya Kaymakamlığı tarafından tanıtıldı. Roma Hamamı’na olan ilginin ise oldukça yoğun olduğu ve ziyaretçiler tarafından dikkat çekti.

Fuarda, Yozgat’tan, Roma Hamamı’nın tanıtımının yanı sıra, Aydıncık Halk Eğitim Merkezi’nin ametis taşı ve hediyelik eşyaları, Akdağmadeni’nin de bambuları tanıtıldı.

Sarıkaya Kaymakamlığı standına, Bursa Valisi Münir Karaoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, STK’lar ve çok sayıda vatandaşın yoğun ilgi gösterdi.

İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, Sarıkaya Kaymakamlığı standını ziyarete gelen Bursa Valisi Münir Karaoğlu’na, Roma Hamamı’nın minyatürünü hediye etti. Kaymakam Özcan, Vali Karaoğlu’na Roma Hamamı hakkında ve yapılan çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi. Vali Karaoğlu’nun da Roma Hamamı’nın çok güzel bir eser olduğunu ve çalışmaları da güzel bulduğunu ifade etti.

Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nden Yozgatlı hemşerilerimiz de standı yalnız bırakmadı ve büyük bir ilgi gösterdi.

İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, Bursa’da düzenlenen bu fuarın oldukça verimli ve güzel geçtiğini ifade ederek, Roma Hamamı’nın tanıtımı için bu fuarın büyük bir fırsat olduğunu ve bu fırsatı da iyi değerlendirdiklerini söyledi. Kaymakam Özcan, Sarıkaya Kaymakamlığı standına ilgi gösteren ve kendileri yakından ilgilenenlere de teşekkürlerini sundu.