Yozgat’ın halk müziği sanatçılarından genç yetenek Mümin Sarıkaya, sesiyle ve sözleriyle hayat verdiği “Ben Yoruldum Hayat” isimli şarkısıyla müzik listelerinin üst sıralarında yer almaya devam ediyor.  Türkiye çapında yayın yapan ulusal bir çok radyonun Müzik listelerinde haftalarca 1 numarada yer alan Mümin Sarıkaya’nın eseri şimdilerde ise Star TV’de yeni başlayan ve Vahide Perçin, Talat Bulut, Tilbe Saran, Engin Benli, Cansu Tosun ve Arzu Gamze Kılınç gibi önemli isimlerin başrollerinde oynadıkları “Göç Mevsimi” isimli dizinin jenerik müziği olarak da dinleyicilerle buluşuyor.
 
Sarıkaya’nın şarkısı ulusal radyolarda dinleyiciyle buluşmadan önce özellikle program sunucularının “mutlaka dikkatle dinlenmeli. Dinleyen herkesin kendisinden bir şeyler bulduğu şarkı diye tavsiyelerde bulunması ayrı bir dikkat çekiyor. Sibel Can’ın da seslendirdiği şarkıyı Murat Kurşun, Hüseyin Kağıt gibi ünlü isimlerin yanı sıra birçok sanatçı da seslendirdi. Başarılı sanatçı Sarıkaya, bu ay içerisinde İstanbul’da yeni çıkaracağı albümü için stüdyoya kapanarak hummalı bir çalışma içerisine girdi. Şubat ayı içerisinde albüm kayıtları tamamen bitirilerek en yakın zamanda müzikseverlerle buluşturmanın heyecanını yaşıyor. 
 
SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLDU
Mümin Sarıkaya’nın eseri sosyal medyada ve Youtube gibi sitelerde pekçok izleyici tarafından da takip ediliyor. Paylaşımcıların mutlaka bir yorum ekleyerek paylaştığı şarkının Youtube kanalındaki izlenme sayısı 16 milyona ulaşmak üzere. Yozgat Müzisyenler ve Sanatçılar Derneği Başkanı olan Sarıkaya, 1978 Yozgat doğumlu ve kent merkezindeki işyerinde hem beste yapıyor ve hem de bağlama kursları veriyor.