Sarıkaya Belediyesinden lokum ve şerbet ikramı

Mübarek Ramazan ayının 27 gecesine denk gelen bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, tüm yurtta olduğu gibi Sarıkaya'da da büyük bir heyecanla kutlandı.
Yayınlanma tarihi: 14 Temmuz 2015, Salı günü, saat: 20:18

Mübarek Ramazan ayının 27 gecesine denk gelen bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, tüm yurtta olduğu gibi Sarıkaya İlçesinde de büyük bir heyecanla kutlandı.

Lokum ve şerbet ikramı sırasında bir açıklama yapan Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel "Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, "sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece" olarak kabul ediliyor. Kur'an-ı Kerim'de "Kadir Suresi"nde bu gece şöyle anlatılıyor: "Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir Gecesi'nde indirdik. Kadir Gecesi'nin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rab'lerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir." dedi.

Bizde Sarıkaya Belediyesi olarak bu kutlu gecede hemşerilerimizin heyecanına ortak olmak maksadıyla her kutsal gün ve gecede gelenek haline getirdiğimiz şerbet ve lokum ikramında bulunulduğunu ifade eden Başkan Açıkel, Burada vatandaşlarla sohbet ederek kendisi de şerbet ve lokum ikramında bulundu. 

Etiketler: ömer açıkel   sarıkaya  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki