Sarıkaya Kaymakamlığı ve Sarıkaya Belediye Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği Bayramlaşma töreni Hacı Hasan Bor Parkında yapıldı.

Hacı Hasan Bor Parkında yapılan bayramlaşma törenine, Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Garnizon Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen, Emniyet Müdürü Fatih Çetin, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen bayramlaşma programında konuşma yapan Kaymakam Özcan, “Bayramlaşma programına teşvik eden herkesin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramlar malumunun Huzurun, birlikteliğin, beraberliklerin ve kardeşliğin yaşandığı, doruğa ulaştığı en güzel günlerimizdir. Tüm İslam Âleminin de olduğu gibi vatanımızda ve ilçemizde de ramazanımız birlik ve beraberlik içerisinde yaşandı. Bir ramazanı daha geride bıraktık inşallah önümüzdeki ramazanlara da sağlık ve mutluluk içerisinde ulaşmayı Cenabı Allahtan diliyorum ve hepinize iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ise, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Bayramlaşma törenine hepiniz hoş geldiniz Rabbimize Hamd ediyoruz bir ramazanı daha bitirdik Cenabı Allah bizi bayrama kavuşturdu. Hepimizi sağlık sıhhat afiyet içerisinde çocuklarımızla ve sevdiklerimizle beraber nice ramazanlara ve bayramlara kavuştursun inşallah. Bu vesileyle hepinizin bayramını canı gönülden kutluyorum büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öpüyorum ”dedi.

Gerçekleşen bayramlaşma töreninin ardından Kaymakam Özcan, Başkan Açıkel, Garnizon Komutanı Adem Yeleğen, Emniyet Müdürü Fatih Çetin Ak Parti İlçe Başkanı Atilla Yusuf Kenan Şahin, hep birlikte Cumhuriyet mahallesinde oturan Gazi Ahmet Zali’nin evi ziyaret edilerek ramazan bayramı kutlandı.

Daha sonra Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terörle mücadele operasyonlarında yaralanarak, gazi olan Hisarbey köyündeki Gazi Astsubay Adem Pusmaz ziyaret edilerek ramazan bayramlarını kutladılar.