Sarıhacılı Parkı Gün Sayıyor

Yozgat Belediyesi tarafından yapımı devam eden, Yozgat'ın Ankara çıkışında gerçekleştirdiği ve Kentparka natif olacak Sarıhacılı park ve piknik alanı ile Yozgat'ın tanıtımına yönelik parmak çörek fırını ve yerel ürünler pazarı inşaatında gün sayıyor.
Yayınlanma tarihi: 01 Ağustos 2015, Cumartesi günü, saat: 09:05

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün’ün yaptığı açıklamaya göre “Vatandaşların dinlenme ve rahatlıkla zaman geçirebilme imkânını fazlasıyla karşılayamayan Kent Park’a sene sonunda natif olarak bir park geliyor. İsmi henüz belli olmasa da vatandaşlar tarafından bilinen ismi ile Sarıhacılı Parkı’nda birinci etap çalışmalar tamamlanırken ikinci ve son etap çalışmalar ise sene sonunda tamamlanacak ve burası Yozgat halkının hizmetine açılacak. Sarıhacılı Mahallesi olarak bilinen Yozgat’ın 2 kmuzağında sürdürülen park çalışması, ana yolun sol ve sağ kısmı olmak üzere iki tarafta da devam ediyor. İsmi henüz netleşmese de Sarıhacılı Parkı olarak bilinen bu yer hem kent parka natif olacak hem de vatandaşlar şehrin gürültüsünden uzak, biraz daha sakin bir ortamda dinlenme fırsatı bulabilecekler. Ana yol üzerinde olması sebebiyle Yozgat’a gelen yolcularında uğrak yeri olacak olan parkta misafir vatandaşlarda rahatlıkla vakit geçirme imkanı yakalayabilecek. Çalışmaları devam eden parkın 1. etabı tamamlanırken parkın 2. etabı ise yıl sonu tamamlanacak ve park vatandaşın hizmetine açılacak. Parkın etrafı ağaç çitlerle çevrilecek ve parkın dizaynında otantik bir hava sergilenecek.” ifadelerine yer verildi.

Yaz sıcaklıklarının bastırmasıyla sıcaktan bulanan vatandaşlar, kendilerini başta Kent Park olmak üzere çeşitli parklara atarak vakit geçirdiklerini belirtiyorlar. Yozgat’ta halkın büyük çoğunluğunun Kent Park’ta zaman geçirdiğini ifade eden vatandaşlar Kent Park’a natif olarak parklar yapılması ve vatandaşın bu parklarda rahatlıkla zamanlarını geçirebilmeleri gerektiğini söylediler. Kent Park’ta vatandaşın keyifli vakit geçirebilmesine olanak sağlayacak tüm unsurların bulunduğunu dile getiren vatandaşlar burada özellikle sıcak havalarda dinlenme ve rahatlıkla zaman geçirme imkanı bulduklarını belirttiler.

Etiketler: sarıhacılı park   yozgat   belediye  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki