Saraykent İlçesinde havale geçiren bebek için istenen ambulansın, uzun süren bir bekleyişin ardından verildiği iddia ediliyor.

Edinilen bilgilere göre olay akşam 18:00 saatleri sırasında havale geçiren torununu Saraykent İlçe Devlet Hastanesine getiren Dede Bayram Cansever, hastane de yapılan müdahalenin yetersiz kalması üzerine ambulans isteyerek çocuğunu nakletmek istemesi üzerine meydana geldi.

Dede Bayram Cansever, havale geçiren torununu Sorgun veya Yozgat Devlet hastanelerine götürmek için hastane yetkililerinden ambulans istedi. Saraykent İlçe Hastanesi emrinde görev yapan 2 adet ambulanstan bir tanesinin trafik kazalarına baktığını gerekçe gösteren Saraykent İlçe Hastanesi yönetimini, diğer ambulansın yerinde olmadığını, göreve gittiğini belirterek, görev dönüşüne süresine kadar hastanın beklemesini gerektiğini söylüyorlar. Dede Cansever ise havala geçiren torunu 1 saate yakın bekleyişin ardından gelen ambulansla naklediyor.

Saraykent İlçesinde daha önce de bu tür sorunların olduğunu ifade eden ilçe halkı, Saraykent İlçe Kaymakamı Murat Kaplay veya Hastane yönetiminin sağlıkta yaşanan bu tarz sıkıntılara çözüm bulmalarını gerektiğini söylediler. Ambulansın geç gelmesi veya gelmemesi durumunda kaybolacak canın hesabını kim vereceğini sorgulayan vatandaşlar, trafik kazaları için ayrılan ambulansın bu tür acil durumlarda devreye girerek, acil olan sorunların çözüme ulaşmasını istediler.