Saraykent'e yeni hastane

Yapımına geçen yıl başlanılan 20 yataklı hastane inşaatında sona gelindi, en geç Nisan ayından itibaren hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.
Yayınlanma tarihi: 02 Aralık 2015, Çarşamba günü, saat: 10:19

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde geçen yıl yapımına başlanılan 20 yataklı hastane inşaatında sona yaklaşılırken, en geç Nisan ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde çalışan Saraykentliler, ilçeyi hastaneye kavuşturmak üzere aralarında para toplayıp, belediye tarafından ilçe girişinde tahsis edilen alanda 2000 yılında 50 yataklı hastane inşaatını başlattı. Tamamlandıktan sonra Sağlık Bakanlığı'na devredilmesi planlanan hastanenin kaba inşaatı tamamlandı. Ancak, Saraykent ilçe nüfusunun yataklı tedavi hizmeti kurumu için yeterli olmadığı gerekçesiyle inşaatın hastane olarak devam ettirilmemesi, yeni proje hazırlanması gündeme geldi. Avrupa'daki Saraykentlilerin onayı ile proje değişikliğine gidildi, bölge okuluna dönüştürülmesine yönelik çalışma başlatıldı. Saraykent İlçesi'nin yatılı bölge okulu için de uygun olmadığı belirtilince, bina atıl durumda kaldı. Önceki yıl yeniden devreye giren Sağlık Bakanlığı, kaba inşaatı tamamlanan binanın değerlendirilip, 20 yatak kapasiteli yeni bir hastane yapılmasını uygun buldu ve geçen yıl çürük olması nedeniyle yıkılan bina yıkılarak, yerine yeni hastane inşaatına başlanıldı.

Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal, 20 yatak kapasiteli hastane binası inşaatında sona gelindiğini belirterek, inşaatın bitirilip, çevre düzenlemesi ve iç donanımı yapılarak, en geç Nisan ayı içerisinde hasta kabulüne başlamasını beklediklerini söyledi. 
Haber: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: saraykent   hastane   ahmet öçal  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki