Saraykent'e Kur'an Kursu

Saraykent'in Divanlı Mahallesi sakinleri, bir yıl önce kurdukları dernek çatısı altında bir araya gelerek elde ettikleri kaynakla üç katlı binayı kısa sürede tamamladı. Mahalle sakinleri Kur'an kursu binasının açılışını beklemeye başladı.
Yayınlanma tarihi: 01 Eylül 2015, Salı günü, saat: 11:11

Yozgat'ın Saraykent İlçesinin köy tüzel kişiliğine sahip iken, geçtiğimiz yıllarda mahalle statüsüne kavuşturulan Divanlı sakinleri, bir yıl önce kurdukları dernek çatısı altında bir araya gelerek elde ettikleri kaynakla üç katlı binayı kısa sürede tamamladı. Mahalle sakinleri Kur'an kursu binasının açılışını beklemeye başladı.

Saraykent İlçesi, Divanlı Mahallesi Dini Hizmetler Derneği Başkanı Bilal Akalaın, bir araya gelerek önce dernek kurduklarını, sonrasında ise emek ve kaynakları birleştirip, üç katlı dini tesisi mahalleye kazandırdıklarını söyleyerek, emeği ve yardımı dokunanlara teşekkür etti. Üç Katlı inşa edilen dini tesisin birinci katında çok amaçlı salonun bulunduğunu belirten Akalın, mahalle sakinlerinin ortak kullanımındaki salonda düğün, cenaza ve sosyal faaliyetlerin yapılabileceğini belirtti. İkinci katın talebin yoğun olduğu mahallede kız ve erkek Kur'an Kursu olarak hizmet vereceğini anlatan Akalın, üçüncü katın ise cami ve Kur'an Kursu hizmetlerinde değerlendirileceğini ifade etti.

Bilal Akalın; "Derneğimiz geçtiğimiz yıl kuruldu ve hemen faaliyete başladık. Derneğimiz bağış gelirleri yanı sıra İl Dernekler Müdürlüğünden yardım toplama izni alarak, topladığımız gelirlerle bu üç katlı binayı inşa ettik. İlçe Müftülüğünün ve Belediye Başkanlığının da katkıları oldu. Kısa zamanda Kur'an Kursunu hizmete açacağız. Az bir borcumuz kaldı, hayırseverlerin desteğini bekliyoruz." dedi.

Diğer yandan, Saraykent Güldibi Mahallesi Cami ve Kur'an Kursu yaptırma Derneği tarafından yaptırılacak Kur'an Kursu binası inşaatında çalışmalara hız verildi.

Etiketler: saraykent   divanlı   kur'an kursu  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki