Saraykent, Çanakkale Zaferini Kutladı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü dolayısıyla Saraykent İlçesinde düzenlenen etkinliklerle şehitlerimiz anıldı.
Yayınlanma tarihi: 19 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 03:33

Saraykent İlçesinde ki 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü aktiviteleri, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. İstiklal Marşı'nın okunmasını takiben, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldıktan sonra Cumhuriyet Meydanındaki tören sona erdi.

Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan etkinlikler sonrası, Saraykent İlköğretim Okulu Konferans Salonun da düzenlenen programa katılan, Saraykent Kaymakamı Murat Kaplay, Jandarma Komutanı Nejat Şekerci, Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal, mülki amirler,siyasi parti temsilcileri, ve vatandaşlar burada öğrenciler tarafından hazırlanan programa iştirak ettiler. 

Saraykent Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 18 Mart Şehitleri Anma programı günün anlam ve önemini hatırlatan şiirler okunmasıyla başlayarak, yine öğrencilerin hazırladığı günün şarkı gösterileri ile devam etti. 

Programı sonunda Çanakkale konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde dereceye girenler ödüllendirildi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki