Saraykent İlçesinde belediye başkanlığı seçimini kaybeden Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı Ahmet Köroğlu, ilçe emniyet amirliğine sığınan AKP Saraykent İlçe Başkanı Necmettin Kaya’yı darp ettiği iddia edildi.

Darp sonrası yaşanan arbedede başından yaralanan Kaya’ya olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Müdahalenin ardından Kaya tedavisi için önce Sorgun Devlet Hastanesi’ne oradan da Yozgat Şehir Hastanesine sevk edildi.

Olayı ziyaretine gelen Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’a anlatan Kaya, kendisinin araçla takip edildiğini belirterek, "Takip edildiğimi fark edince ilçe emniyet müdürlüğüne geçtim. Orada polis memurları beni içeri aldı. Odada beklerken Ahmet Köroğlu geldi ben nezaketen ayağa kalktığımda bana saldırdı, darp etti" dedi. 

AKP Yozgat Milletvekilleri Bekir Bozdağ, Yusuf Başer, AKP İl Başkanı Çelebi Dursun ve partililer Kaya'yı Şehir hastanesi acil servisine gelerek ziyaret etti. 

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan AKP İl Başkanı Çelebi Dursun, saldırıyı kınadı. Dursun açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Saraykent ilçemizde ilçe başkanımıza karşı emniyet amirinin odasında bizim il genel meclis üyemiz iken bizden aday adayı olup, daha sonra aday gösterilmeyince BBP den aday olan bir şahıs ve çocukları tarafından darp edilmek üzere bir saldırıya uğradı. Biz 14 ilçe 22 belde olmak üzere Yozgat’ta toplam 36 bölgede seçime gittik. Hiçbir yerde bir sorun sıkıntı yaşamadık, gayet birlik beraberlik içerisinde güzel bir seçim geçirdik. Ama bu ilçemizde bugün istemediğimiz Saraykent halkının da bizimde doğru bulmadığımız aday arkadaşlarımızdan bir tanesi bizim ilçe başkanımızı takip edip, ilçe başkanımızın ilçe emniyet amirliğine sığınması sonucu içeriye çocuklarıyla birlikte girerek ilçe emniyet amirinin odasında ilçe başkanımıza karşı bir saldırıda bulunuyor. Bunun sonucu olarakta ilçe başkanımız bilinç kaybı yaşıyor. Sorgun Devlet Hastanesine oradan da Yozgat Şehir Hastanesine kaldırılıyor. Şu an durumu iyi, ilçede de bir sıkıntı yok. İlçe halkı gayet sağduyulu davranıyor. Bu aday olan bir arkadaşın seçim kaybetmesi sonucu fevri bir davranışıdır. İlçe halkını temsil de etmez kendisi de zaten fevri bir davranış yaptı. Üzücü bir olay olmasa güzel olacaktı ama maalesef yaşanmış bir olay. Yapanlar gözaltına alındı. Olay adli makamlara intikal etmiş olup soruşturma devam etmektedir”