Samsung pazar payını kaybetmeye devam ediyor

Sadece Huawei ve Lenovo pazar payını artırdı.
Yayınlanma tarihi: 15 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 09:42

TrendForce tarafından yayınlanan rapor üçüncü çeyrek akıllı telefon satışlarını ve üreticilerin pazar paylarını gözler önüne seriyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung üçüncü çeyrekte her ne kadar rekor kâr beklentisi içerisinde olsa da, şirketin akıllı telefon pazar payı gün geçtikçe eriyor. Samsung'un pazar payı uzun yıllar sonra %25'in altına düştü.

Samsung, 325.5 milyon akıllı telefon satıldığı üçüncü çeyrekte pazaron %24.6'sına hakim olabildi. İkinci sıradaki Apple'ın da pazar paynda düşüş söz konusu. İkinci çeyrekte %15.4 olarak açıklanan rakam üçüncü çeyrekte %13.7 seviyesine geriledi.

1444837854_291060001444793601.png

Listenin sonraki üç sırasında Çinli üreticileri görüyoruz. Yılın ilk yarısında yaklaşık 50 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Huawei, geride bıraktığımız çeyrekte ise 30 milyon telefon satmayı başardı. Huawei  bir yıl içerisinde 100 milyon akıllı telefon satan ilk Çinli üretici olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

ilginizi çekebilir; 4K video çeken telefonlar

Mobil dünyasının dördüncü sırasında ise uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla tanıdığımız Xiaomi'yi görüyoruz. Mi 4 modeliyle ülkemize giriş yapan şirketin global pazara açılma süreci devam ediyor. Xiaomi'nin pazar payı bir önceki çeyreğe göre düşüş gösterse de, Çinli şirket dünyanın en büyük dördüncü mobil üreticisi olmayı başardı. 

Lenovo, Huawei ile birlikte pazar payını artıran bir diğer üretici oldu. Bir önceki çeyrekte %5.2 olarak açıklanan oran üçüncü çeyrekte %5.7'ye yükseldi. Lenovo sağladığı büyümeyle Xiaomi birlikte en büyük dördüncü mobil üretici oldu. 

Samsung mobil pazar payını kaybetmeye devam ediyor
 

Etiketler: Samsung   mobil   pazar   payını   kaybetmeye   devam   ediyor  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki