Bölgesel Amatör Ligi 6 Grupta şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz Yozgatspor 1959, Hacılar Erciyesspor maçının hava şartları nedeniyle tehir edilmesi üzerine, sosyal medya üzerinden bazı kulüp taraftarlarının yaptığı çirkin paylaşımlara, yine sosyal medya üzerinden verdiği bir açıklama ile cevap verdi.

Yozgatspor 1959 FK tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi.

"Bir futbol maçının ertelenmesi üzerinden birileri, komplo teorileri üretmeye çalışıyorlar. Tabii ki herkesin istediği gibi düşünmesi normaldir.

Ancak bir iki hususun da göz ardı edilmemesi gerekir. 
Birincisi, söz konusu maçta, Yozgatspor, deplasmandadır, sahayı temizlemek ya da temizletmek Yozgatspor'un görevi değildir. Neticede orada misafirdir. Bizim tercihimiz maçı gününde oynamaktır ve çekineceğimiz hiç bir şey yoktur. Ancak hakem böyle bir karar almıştır ve yapacak bir şey kalmamıştır.

İkincisi, grubunun yani 6. grubun en çok gol atan ve en çok galibiyet alan bir takımın maç erteletmek için uğraşacağını düşünmek abesle iştigaldir. 

Ayrıca bu iddialar üzerinden prim yapmaya çalışanlara tüm BAL liginin en golcü 2 takımından biri olduğumuzu da hatırlatmak isteriz.

Yozgatspor, sahaya çıkar, adam gibi dürüstçe futbolunu oynar. Bunun dışında bir şeylerle de uğraşmaz.

Yozgat seyircisi de, her şartta takımının yanında durur, rakiplerini de, düşman değil sadece rakip olarak görür. Bunun dışında da bir tavrı olmaz. 

Geride kalan 15 haftaya baktığımızda bu durum böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır.

Yozgat sadece futboluyla değil, futbol adına her şeyiyle tüm Türkiye'ye örnek olacaktır ve bu bizim için şampiyonluktan daha da önemli bir husustur.

Ayrıca inşallah, bu duruşunu şampiyonlukla da taçlandıracaktır. Ama herkes şunu iyice bilmelidir ki, bu şampiyonluk, inşallah, sahada kazanılan bir şampiyonluk olacaktır."