Spor Toto Bölgesel Amatör Lig Play-Off ikinci kademe karşılaşmasında temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK, Akşehirspor ile karşı karşıya geldi.

Kırmızı-siyahlı takım normal süresi 0-0 berabere biten karşılaşma Konya temsilcisini penaltı atışlarında 6-5 mağlup ederek 4 yıl aradan sonra yeniden profesyonel liglere dönüş yaptı. Yozgatspor 1959 FK önümüzdeki sezon üçüncü ligde mücadele edecek.

Yozgatspor 1959 FK’nın başarılı file bekçisi Cengiz Karaaslan, takımına hayat verdi. İlk penaltı atışından Onur Kaya ile faydalanamayan kırmızı-siyahlı takımda her şey bitti derken sahneye Cengiz çıktı. Kalesinde devleşen başarılı file bekçisi kurtardığı iki penaltı atış ile takımına hayat verdi.

2013-2014 sezonunda profesyonel liglere veda eden Yozgatspor 1959 FK, 5 yıl aradan sonra yeniden dönüş yaptı. Kırmızı-siyahlı takım yıllar sonra tekrardan profesyonel liglere dönüş yaptı.

Bölgesel Amatör Lig Play-Off ikinci kademe maçları sonrasında üç takım daha üçüncü lige yükseldi. Bucak Oğuzhanspor’u 2-0 mağlup eden Derince Belediyespor, Ağrı 1970spor’u 1-0 mağlup eden Malatya Yeşilyurt Belediyespor ile penaltı atışlarına Akşehirspor’u 6-5 mağlup eden Yozgatspor 1959 FK üçüncü lige çıktı.

Yozgatspor 1959 FK, Derince Belediyespor ve Malatya Yeşilyurt Belediyespor gelecek sezon üçüncü ligde mücadele edecek.