18-19 Aralık tarihlerinde Sakarya'da yapılan Grekoromen Stil Erkekler Süper Birinci Ligi'ne terfi finallerinde şampiyon olarak ilimizi gururlandıran Yozgat Belediyesi Güreş Kulübü, Cumhuriyet Meydanında Mehteran Takımı ile karşılanırken şampiyon güreşçilere Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan tarafından birer altın hediye edildi.
 
Yozgat'ta 2012 yılında kurulduktan sonra her yıl alt liglerde şampiyonluk yaşayarak Grekoromen Stil Erkekler Süper Birinci Ligi'ne yükselen Yozgat Belediyesi Güreş Kulübünü; Vali Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Vali Yardımcısı Adnan Daldal, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar ve vatandaşlar karşıladı.
 
Şampiyon Güreşçilerimizi Tebrik Ediyorum
Vali Abdulkadir Yazıcı başarılı güreşçilerimizi tebrik ederek, “ Daha önce birçok konuşmamda da dile getirdiğim gibi Yozgat’ta büyük bir değişim ve dönüşümü yaşıyoruz. Bu dönüşümü her alanda görmemiz mümkün. Bugünde spor alanında yaşadığımız değişimin bir örneğini görüyoruz.   Yozgat Belediyesi Güreş Kulübü, Grekoromen Stil Erkekler Süper Birinci Ligi'ne terfi ederek bizlere büyük bir mutluluk ve gurur yaşattılar. Ben başta güreşçilerimiz olmak üzere onları yetiştiren hocaları ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah sporcularımız başarılarının devam ettirerek bu süper ligde uzun yıllar mücadele ederler. Bizlerde sporcularımız için fiziki şartları güzel tesisler yapıyoruz. Spor Vadisi Projemizde sona gelindi. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandı. Gençlik Merkezi ve Sporcu Fabrikasının da temelleri atıldı. İnşallah bunlarda en kısa sürede tamamlanarak Yozgat gençliğinin ve sporcularının hizmetine sunulacaktır ”dedi.

Güreş Eğitim Merkezimizden Yeni Şampiyonlar Yetişecek
Yozgat Belediyesi olarak, spor faaliyetlerine destek verdiklerine ifade eden Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Göreve geldiğimizden bu tarafa Yozgat’ın her yönü ile yaşanabilir bir şehir olması için, şehir kimliği olan bir şehir olması için çok büyük bir gayret içerisindeyiz. Bu sadece fiziki mekânlarla ilgili olarak değil, sosyal bütün alanlarda, kültürel alanlarda, sanat alanında, spor alanında Yozgat’ımızın söz sahibi bir şehir olabilmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Yozgat yiğidin harman olduğu diyar olarak bilinir.  Hakikaten de öyledir, bilhassa da ata sporumuz güreşte çok eski yıllardan beri Yozgat’ımızdan çok büyük güreşçiler yetişti. Hasbekli Mahmutlardan bu tarafa Celal Atik’ler Nasuh Akar’lar sonrasında Rıza Kayaalp’le devam eden bir zincir var. Bu manada bilhassa da ata sporumuz güreşte Yozgat Belediyesi Güreş Kulübünü kurduk. Kulübümüz kısa sürede Süper Lige çıkma başarısı gösterdi. İnşallah bizim güreş kulübümüzden de, güreş eğitim merkezimizden de yeni şampiyonlar yetişecek. Bizde bunların en büyük destekçisi olacağız. Ben tekrar başarılarının devamını diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. 

Konuşmaların ardından Vali Abdulkadir Yazıcı ve Belediye Başkanı Kazım Arslan, şampiyon güreşçiler ve antrenörlerine ödül ve çiçek verdiler.