Sakal-ı Şerif ziyaretine büyük ilgi

Yozgat Müftülüğü, Kadir Gecesi münasebetiyle camilerde bulunan Hz. Muhammed'e (SAV) ait Sakal-ı Şerif'i ziyarete açtı.
Yayınlanma tarihi: 14 Temmuz 2015, Salı günü, saat: 11:29

Yozgat Müftülüğü, Kadir Gecesi münasebetiyle camilerde bulunan Hz. Muhammed'e (SAV) ait Sakal-ı Şerif'i ziyarete açtı.

İkindi namazı sonrası Yozgat Çapanoğlu Büyük Camii ve diğer camilerde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'e halk büyük ilgi gösterdi. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl herhangi bir izdiham yaşanmaması için müezzinler cemaati uyarıp tek tek sıra halinde ziyaret etmelerini sağladı. Bazı vatandaşlar ise Sakal-ı Şerif'i cep telefonlarına kaydetmeye çalıştı.

Sakal-ı Şerif'i erkekler ve kadınlar ayrı ayrı ziyaret ederken, ziyareti yapan vatandaşlar Peygamber Efendimize ait Sakal-ı Şerif'i gördükleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Yozgat'ta Sakal-ı Şerif'e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

Yozgat Müftülüğü, Kadir Gecesi dolayısı ile camilerde bulunan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (SAV) ait Sakal-ı Şerif'i ziyarete açtı. Sakal'ı Şerif dolayısıyla vatandaşların camilere ilgisi yoğun oldu.

İkindi namazı sonrası Yozgat Çapanoğlu Büyük Camii ve diğer camilerde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'e vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl herhangi bir izdiham yaşanmaması için müezzinler cemaati uyarıp, tek tek sıra halinde ziyaret etmelerini sağladı.

Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Kadir Gecesi'nin en hayırlı gece olduğunu ve bu gecenin en iyi şekilde ibadetle geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Müftü Poçanoğlu, “Halkımız, Kadir Gecesi öncesi Çapaoğlu Camiiyi doldurdu. Bu mübarek günlerde, mübarek vakitlerde Hz. Muhammed'e (SAV) Salat-u Selam ile anmak gerçekten hepimiz için şehrimizin için büyük bir bereket ve büyük bir rahmete vesiledir. Bu gece Kur'an gecesidir. Bu geceyi Kur'an okuyarak geçirmeleri ve dualar ederek geçirmleri ve namaz kılarak değerlendirmeliyiz.” diye konuştu.

Sakal-ı Şerif'i erkekler ve kadınlar ayrı ayrı ziyaret etti. Ziyareti yapan vatandaşlar, Peygamber Efendimiz'e (SAV) ait Sakal-ı Şerif'i gördükleri için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Yerköy'de Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı

Yozgat'ın Yerköy Müftülüğü, Kadir Gecesi dolayısı ile camilerde bulunan Hz. Muhammed'e (SAV) ait Sakal-ı Şerif'i ziyarete açtı.

Öğle namazı sonrası Yerköy Çarşı Camii'de ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'e vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yoğunluk sebebiyle her hangi bir izdiham yaşanmaması için müezzinler cemaati uyarıp tek tek sıra halinde ziyaret etmelerini sağladı.

Yerköy Müftüsü İbrahim Güneş yaptığı açıklamada, bugünün manevi yönden en önemli günlerden biri olduğunu belirterek, "Peygamberimiz (SAV) saç ve sakal tıraşı olduğu zaman, saç ve sakal telleri ashap tarafından toplanarak, hatıra olarak saklanırdı. Peygamber Efendimiz (SAV) veda haccında tıraş olurken saç telleri ashabı tarafından etrafı çevrilmişti.

Bu sakallar günümüzde camilerde cam fanuslar içinde saklanmakta, mübarek gün ve gecelerde tekbir ve salavatla ziyaret edilmektedir." dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki