Şair Bestami Yazgan şiir etkinliğine katıldı

Osmaniyeli Şair Yazar Bestami Yazgan “ Kutlu Doğum “ Haftası Programları kapsamında Yozgat’ta bir dizi şiir etkinliğine katıldı.
Yayınlanma tarihi: 17 Nisan 2015, Cuma günü, saat: 09:19

Yozgat Şehitler Fen Lisesi, Final Okulları Kutlu Doğum Haftası  Programı, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi ve Gül Derneği etkinliklerine katılan Bestami Yazgan, Hz. Muhammed (a.s.) Sevgisi ve Peygamber ahlakından örnekler sunarak şiirlerle Peygamber Efendimize yakışır  güzel bir program sunumunda bulundu. Katılımcıların şiire doyduğu etkinliklerde Yazgan kitaplarını da imzalayarak Yozgatlı okuyucularıyla  buluştu.

Bestami Yazgan  İki gün boyunca Yozgat’ta gerçekleştirdiği Şiir muhabbeti önce Şehitler Fen Lisesinde başladı. Burada öğretmen ve öğrencilerle buluşan yazar Hz. Muhammed Sevgisini şiirlerle terennüm edip kitaplarını imzaladı. Aynı gün akşamı Final Okulları Kutlu Doğum Haftası Programına katılıp güzel bir sunum daha gerçekleştirdi. İzleyicilerin şiire doyduğu, Peygamber Sevgisini tattığı programda Yazgan şiir yorumlarıyla izleyicileri büyüledi. Yoğun bir ilginin yaşandığı gecede öğrenciler de ilahiler ve gösterimlerle geceye renk kattılar.

Final Okulları Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri sonrası kitaplarını imzalayan Yazgan okuyucularıyla buluşup hasret giderdi. İkinci gün Erdoğan Akdağ Fen Lisesi Şiir programlarına katılıp şiir severlerle buluştu. Aynı gün akşamı Gül Derneği sohbetine de katılan şair Bestami Yazgan burada gördüğü yoğun ilgi ve desteksen memnun kaldığını ifade etti. Yine şiirlerle Peygamber ahlakı ve Peygamber Sevgisini anlatıp izleyicileriyle hoş bir sohbette bulundu.

İstanbul da ikamet eden yazar  Yozgat programında hemşerimiz Şair- Yazar Yusuf Dursun dan da söz ederek onun selamını getirdiğini vurguladı, Yozgatlılar ona sahip çıkmalı dedi.. Şair Bestami Yazgan’ın Yozgat programlarına katılan hemşerimiz Gazeteci şair yazar Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın:” Türkiye genelinde tanınmış bir yazar olan Bestami Yazgan’ı şehrimizde görmekten ve ağırlamaktan son derece mutlu olduk” dedi ve Yazgan’a teşekkür etti. “ Yozgatlı Bestami Yazgan  Hocayla şiire doymuş ve şiir sevgisini  tatmıştır” diyen Sargın, yöneticilerin, okulların ve kurum yöneticilerinin şair ve yazarlara  sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

Etiketler: şair   bestemi   yazgan   kutlu   doğum  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki