Yozgat Belediyesi Sanat Tiyatrosu ekibinin yeni sahneleyeceği ‘Köşe başı’ oyununun Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde devam eden prova çalışmalarının konuğu olan Belediye Başkanı Dr.Kazım Arslan, ekibin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününü kutladı. Arslan’ın sürpriz ziyareti tiyatro sahnesinde renkli görüntülerin oluşmasına vesile oldu.

Tiyatro ekibi ile birlikte sahnede pasta kesen Arslan, Sanat Tiyatrosu ekibinin Yozgat Belediyesi’nin en önemli sosyal yüzü olduğunu söyledi. Arslan, kısa sürede sergilediği oyunlarla kitlelere ulaşan bir tiyatro ekibinin önemli bir sanatsal faaliyeti yerine getirdiğini kaydetti.

Arslan, ayrıca ekibe bir de müjde verdi: “Yozgat’ta uzun süredir kullanılmayan, atıl vaziyette bulunan eski sinema salonu ile ilgili düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Tamamlandığında sahnesi, koltukları, fiziki yapısı ve kapasitesi ile eski sinema salonunu Yozgat halkına kazandıracağız. İnşallah Sanat Tiyatrosu ekibimiz yeni oyununu bu salonda oynayacak.”

Tiyatro sahnesindeki programda ayrıca bir de sürpriz yaşandı. Başkan Kazım Arslan aynı zamanda doğum günü olan tiyatro oyuncusu Burak Öngel’in doğum gününü kutlayarak, ekip üyeleri ile birlikte çiçek takdim etti, çeşitli hediyeler verdi.

Programa katılan Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu da tiyatro ekibini tek tek tebrik etti.