Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın beraberinde Adalet Bakanı Bozdağ ve Milletvekilleri Akgül, Soysal ve Başer ile birlikte Yozgat’ta yaptığı bir dizi ziyaret ve açılış esnasında Bakan Fikri Işık ve Bakan müşavir yardımcısı Ramazan Yıldırım ile Çayıralan ilçesi hakkında görüşme fırsatı bulan Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner; ilçe esnafının kooperatifleşmesi halinde yeni bir sanayi sitesine sahip olabileceklerini belirtti.

Başkan Şahiner görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, 2250 m²’ye kadar sanayi sitesine ait bina yapımı ve küçük sanayi sitesi dükkanları yapımının mümkün olabileceğini, ancak gerek esnafın gerekse yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın kurulacak bir kooperatif altında mülkiyeti kooperatif adına olmak üzere, Bakanlık destekli yeni sanayi dükkanı ve binalara sahip olabileceklerini söyledi.

Devlet eliyle yapılacak olan bu işyerlerine kooperatif üyelerinin 2 yıl ödemesiz ve 15 yılda % 1 faizle dükkan ve işyeri sahibi olabileceklerini aktaran Şahiner; “Sanayi esnafı ve yatırımcı hemşehrilerimizden talebimiz: bir an önce bir kooperatif kurup, yeni bir sanayi sitesine kavuşmayı ümit ediyoruz. Kooperatifleşme konusunda esnaflarımızdan özveri bekliyoruz. Yeni bir sanayi sitesi ilçemizin ve esnaflarımızın gelişmesinde önemli katkı sağlayacaktır” diyerek önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili olarak geniş katılımlı bir toplantı düzenleyeceklerini aktardı.