AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat'ın Şefaatli ilçesine yapılacak 25 yataklı devlet hastanesinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, hastanenin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

AK Parti hükümetlerinin vatandaşların sağlığa erişimini kolaylaştırdığını, sağlıkta vatandaşın emrine sunulan hizmetleri, imkanları çoğalttığını belirterek Bozdağ, "Bugüne kadar başkalarını örnek alan Türkiye, sağlıkta dünyanın ileri ülkelerine örnek olan bir ülke haline gelmiştir" ifadesini kullandı.

Bozdağ, 2002 yılında Türkiye genelinde yoğun bakımdaki yatak sayısının 869 olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Şu anda Türkiye genelinde yoğun bakım yatak sayısı 11 bin 874. Allah aşkına, vatandaşına Recep Tayyip Erdoğan mı değer vermiş, Ahmet Davutoğlu mu değer vermiş, yoksa bu Bahçeli mi Kılıçdaroğlu mu? Yoksa diğer hükümetler mi değer vermiş? Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün. 13 senede 11 bin 874 yoğun bakım. Türkiye'nin 960 civarında ilçesi var. Türkiye geneli ambulans sayısı 617. Her ilçesinde ambulans bulunduramamış bir Türkiye. Türkiye'yi buna rağmen yöneten hükümetler vardı. Şu anda Türkiye genelinde ki ambulans sayısı 3 bin 740. Allah aşkına, 617 nere, 3 bin 740 nere? Bunların hangisi hizmet. Köye ambulans gelir mi? Gelmez. Neden? 'Çok acil bir vaka olursa ambulans bulunamaz' diye sıkıntı var. Köylü ambulansı rüyasında bile göremezdi. Traktöre yükler hastasını, kamyonetin arkasına koyar, Sorgun'a, Şefaatli'ye, Yozgat'a getirir, oradan da hastasını başka hastaneye götürmek için ambulansın deposuna mazotu kendisi koyardı. Çünkü bu MHP hükümetinin o dönemde hastalarımızı şifaya ulaştıracak ambulansların deposuna koyacak mazotu yoktu. Mazotu kendi cebinden koyardı, Türkiye'nin dört bir yanında ki aziz hemşehrilerimiz."

"Bahçeli hayır siyasetini egemen kıldı"
Seçmenin 7 Haziran'da hükümeti kurma görevini Ankara'dakilere bıraktığını ve hükümetin kurulamadığını anımsatan Bozdağ, "Bahçeli, hayır siyasetini egemen kıldı. Türkiye'nin başbakanını olmaktan korktu, Tükriye'nin başbakan yardımcısı olmaktan korktu, Türkiye'nin hükümetinin ortağı olmaktan korktu, sorumluluktan korktu" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik eleştirilerini sürdüren Bozdağ, "Gelse hükümeti kursak, terörle mücadele diyorsa terörle mücadeleyi beraber yapsak. Kalkıp eleştiriyor. Dün de konuşuyor. Bir kelam PKK terör örgütüne yok. Bir kelam HDP'ye yok, bütün hücum AK Parti'ye. Ben de diyorum ki, ey Bahçeli, keşke korkmasaydın da beraber hükümeti kursak, terörle beraber mücadele etseydik. Kötü mü olurdu? Ama yapmadı, korktu, sorumluluktan kaçtı. Şimdi başka şeyler söylüyor" ifadesini kullandı.

"Bizi ne MHP'ye ne CHP'ye muhtaç etmeyin"
Bozdağ, Türkiye'nin terörle mücadelesinin güçlü iktidarla daha güçlü bir şekilde yol alabileceğini vurgulayarak, konuşmasını şöyle tamamladı:

"İnşallah, 1 Kasım'da kimseye muhtaç etmeden sandıkta 20 vekil ilave ettiğimizde tek başına AK Parti iktidar olabiliyor. Onun için bu seçim, esasında 'Türkiye tek başına iş başına gelecek AK Parti ile mi yönetilsin yoksa koalisyon hükümetiyle mi yönetilsin' bunun kararının verileceği bir seçimdir. Tek başına hükümete mi 'evet' diyeceğiz, koalisyon hükümetine mi 'evet' diyeceğiz. Bu seçimde bunun kararını hep birlikte vereceğiz." 

Bozdağ, konuşmasının ardından, protokoldekilerle butona basarak, 25 yataklı devlet hastanesinin temelini attı. 

Törene, Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner, Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri İsmail Kurca, Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Akif Karaarslan ile vatandaşlar katıldı.