Sağlıklı Yaşam Kuralları Öğrencilere Öğretiliyor

Sağlık Haftası nedeniyle Yozgat Özel Ergin ilk ve ortaokulu, öğrencilerin sağlık kurallarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine kavuşması için PDR Uzmanı tarafından eğitim verildi.
Yayınlanma tarihi: 13 Nisan 2015, Pazartesi günü, saat: 11:24

Sağlık Haftası nedeniyle Yozgat Özel Ergin ilk ve ortaokulu, öğrencilerin sağlık kurallarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine kavuşması için PDR Uzmanı tarafından eğitim verildi.

Sağlık Tüm İnsanlar İçin En Önemli Zenginlik
Mutlu bir yaşamın en önemli şartlarından birinin sağlık olduğunu söyleyen Özel Ergin İlk ve Ortaokul PDR Uzmanı Rukiye Döner, “Sağlık, tüm insanlar için en önemli zenginlik olarak kabul edilmiştir” dedi.

Sağlıklı Kişi Mutlu Ve Hareketli Olur
PDR Uzmanı Döner; “Sağlık, insanın en önemli sorunudur. Sağlıklı kişi mutlu, canlı, hareketli olur. Öğrencilerin sağlık kurallarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine kavuşması için 7-13 Nisan tarihleri arasını Sağlık Haftası nedeniyle ilk ve ortaokul öğrencilerimize temizliğin sağlığımız açısından ne kadar önemli olduğunu, bedenimizin temizliği, kullandığımız eşyaların temizliği yaşadığımız yerin temizliği gibi bilgiler aktarıyoruz” diye söyledi.

En Büyük Düşman Mikrop
Ayrıca öğrencilerimize sağlığı bozan etkenlerden sakınmaları gerektiğini söyleyen PDR Uzmanı Döner; “yanlış beslenme, gerekli besinleri almama gibi durumlar, beslen­me bozukluğu sonucunu yaratır, bu da sağlığımızı bozar. Sağlığın en büyük düşmanı mikroplardır. Çeşitli hayvanlarla, yiyecek ve içeceklerle, solunum yolu ile geçen mikroplara karşı dikkatli olmalıyız. Kişiler kendi sağlıklarını korumada dikkatli oldukları gibi çevre sağlı­ğını korumada da dikkatli olmalıdırlar. Bunun için çevremizi temiz tutmalı­yız. Tüm bunların yanında spor yapmak, gerektiği kadar su içmek sağlıklı bir yaşam için en temel şartlardandır” diye konuştu.

Sağlıklı Yaşam Kuralları Öğrencilere Öğretiliyor
Müdür Yardımcısı Uğraş Koyuncu ise; “Sağlıklı bir yaşam için alınması gereken önlemlerin pek çoğu günlük yaşamımızda  uygulamamız gereken küçük ve kolay çabalardan oluşur. Ergin koleji olarak, en temel haklarımızdan olan sağlıklı yaşamın kurallarını öğrencilerimize anlatarak, günlük hayatlarında uygulamalarında yardımcı olmaktayız” diye ifade etti. 

Etiketler: sağlık   özel   ergin   kolej   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki