Sağlıkçılar, Sokakta Bulunan Bebeği Sahiplendi

Yerköy ilçesinde, bir binanın girişinde çöp poşetine sarılı halde yeni doğmuş olarak bulunan Ramazan Bebeğe, Yozgat Şehir Hastanesinde doktor ve hemşireler gözü gibi bakıyorlar.
Yayınlanma tarihi: 24 Ağustos 2017, Perşembe günü, saat: 21:35

Yerköy ilçesinde, bir binanın girişinde çöp poşetine sarılı halde yeni doğmuş olarak  bulunan Ramazan Bebeğe, Yozgat Şehir Hastanesinde doktor  ve hemşireler gözü gibi bakıyorlar. 

Durumu kötü olan bebek Yozgat Şehir Hastanesine sevk edildi. Yozgat Şehir Hastanesinde Ramazan bebek için seferber olan sağlık ekibinin müdahaleleriyle hayata tutunan bebek, küveze alındı. 

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklmada; “Yerköy ilçemizde çöp poşetine sarılı, durumu kötü halde bulunan ilk bebeğe müdale Yerköy Devlet Hastanemizde yapılarak, Şehir Hastanemize sevkini gerçekleştirdik. Durumu haber alan ekiplerimiz seferber olarak bebeği acil serviste bekleyerek, gerekli tüm müdahaleri yaptılar ve durumu iyileştiğinde yenidoğan servisimize alarak, küvezde bakımını yapıyorlar. Doktor ve hemşirelerimiz gözü gibi bakarak, ona sahip çıkıyor. Ramazan Bebek bizim Rabbimizin emanetidir” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki