Sağlık Lisesinde Demokrasi Rüzgarı

Yozgat Özel Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi’nde okul öğrenci meclis başkanlığı seçim heyecanı yaşandı.
Yayınlanma tarihi: 16 Ekim 2015, Cuma günü, saat: 08:57

Yozgat’ın tek özel sağlık meslek lisesi olan Yozgat Özel Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi’nde demokrasi rüzgarları esti. Demokratik bir toplum düzeninin oluşturulması ve yaşatılmasına yönelik gerçekleştirilen öğrenci seçiminde aday öğrenciler yoğun propaganda döneminin ardından sandık başına gitti.

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi” kapsamında 2015 – 2016 Eğitim - Öğretim sezonu okul öğrenci başkanlığı seçimi yapıldı. Demokratik seçim sisteminin tüm öğeleriyle uygulandığı seçimde aday öğrencilerin heyecanı dikkat çekti.

2015-2016 eğitim-öğretim yılı okul başkanlığı seçimlerinde öğrencilerin gösterdiği sorumluluk ve olgunluk göz doldurdu. 4 başkan adayı ile seçime giren öğrenciler demokratik bir ortamda kardeşçe ve arkadaşça yarıştı. Oy kullanımının ardından gerçekleştirilen sayımda, okul başkanlığı seçimini 9/C sınıfından Samet Güven kazandı. Okul başkan yardımcısı ise 10/C sınıfından Serpil Betül Ünlü oldu.

Özel Yozgat Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi Kurucu müdürü Mehmet Yıldırım ve okul Müdürü Yusuf Avan tarafından öğrencilere görevleri tebliğ edildi.

Okul Müdürü Yusuf Avan,  bu faaliyetlerin demokrasiyi daha anlaşılır kılacağını belirtti. Kurucu Müdürü Mehmet Yıldırım ise ise dostluk havasında geçen bu çalışma için öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki