Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında Boğazlıyan'da düzenlenen etkinlikte öğrencilere bisiklet dağıtıldı.

Boğazlıyan Kaymakamlığı bahçesinden düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Boğazlıyan Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aslınur Ataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Davut Sinanoğlu, bisikletleri kullanacak öğrencilerden dikkatli olmalarını isteyerek, proje sayesinde çocukların sağlıklarının korunması ve gelecekte oluşabilecek sorunların azaltılmasının amaçlandığını söyledi.

Sinanoğlu, çağın en büyük sorunu hareketsizliğe karşı çare noktasında bisiklet dağıtımının son derece önemli olduğunu ifade etti.

Boğazlıyan Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aslınur Ataş ise, sağlıklı yaşamı teşvik etmek fiziksel aktiviteyi artırmak ve obezite ile mücadele etmenin önemine değinerek, "Bu projeyle birlikte gençlerimiz Boğazlıyan sokaklarında obezite ile mücadele edecek, sağlıklı ve bilinçli bireylerin yetişmesi bizleri mutlu edecektir" dedi. 

İlçe Milli Eğitim Müdür Mehmet Bozdağ da 'Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek' projesinin önemine vurgu yaptı.

Milli Eğitim Müdür Mehmet Bozdağ, "Öğrenciler bizim için son derece önemlidir. Sağlık Bakanlığımız tarafından Milli Eğitimde bulunan öğrencilerimize büyük bir jest yapıldı. Öğrencilerimiz adına tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Türkiye Halk Sağlığının organize ettiği obezite ile mücadele programı çerçevesinde öğrencilere bisiklet desteğinin sağlandığını belirten Bozdağ, "Öğrencilerimizi sağlıklı bir şekilde geleceğe yetiştirmek için bizlere yardımcı oldular. Boğazlıyan Sağlık Grup Başkanımız da bizzat bu proje de ciddi manada emekleri var. Sizleri bisikletle buluşturup geleceğe daha sağlıklı daha zinde bir şekilde ulaştırmanın güzelliğini bize yaşattı. Sayın Kaymakamımız ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanımıza da desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, bisikletle birlikte nice sağlıklı güzel günlere el birliğiyle ulaşmak dileğiyle spor yapın sağlıklı ve zinde kalın" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri 55 adet bisikletleri öğrencilere teslim etti. Sağlık Bakanlığı'nın 'Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı' kapsamında düzenlenen bisiklet dağıtım töreninde öğrenciler de mutlu olduklarını belirterek, teşekkür ettiler.