Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından, 07-13 Nisan "Sağlık Haftası" nedeniyle, Kamu Hastaneleri Birliği binasında düzenlenen kan bağışı kampanyasında, sağlık çalışanları Kızılay’a kan bağışında bulundu. 

Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği ve Yozgat Kan Bağış Merkezi ortaklığında yapılan kan bağışı kampanyasında hastaneye gelen hasta yakınları, vatandaşlar da katılırken, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği tarafından katılımcılara teşekkür belgesi verildi. 

Yozgat Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Selçuk Yılmaz, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve çalışanlarına güvenli kan teminine destek verdiklerinden dolayı teşekkürler ederken, şunları söyledi. "Sağlık Bakanlığının 2005 yılında Türk Kızılay’ı ile başlatmış olduğu “Güvenli Kan Temini Projesi” kapsamında 2005 yılında 400.000 civarında olan yıllık kan bağışı sayısı, 2015 yılı sonu itibariyle 1.937.932’ye çıkmıştır. Proje kapsamında ülke genelinde; kurumlarda, özel kuruluşlarda, il ve ilçe meydanlarında, halka açık alanlarda kan bağışı organizasyonları düzenlemekteyiz. Kurumlarda başlatılan kampanyalarla kan bağışına destek oldukları için çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca ise yaptığı açıklamada, "Sağlık Haftası nedeniyle, sosyal proje kapsamında; kurumuz ve sağlık çalışanlarımızla kan bağışında bulunmayı planladık. Kan vermek hayat kurtarır, bir gün herkesin kana ihtiyacı olabilir. Binamızda başlatmış olduğumuz kan bağışı kampanyasında kan bağışında bulunan, bu proje de emeği geçen tüm çalışanlarımıza, özellikle Yozgat Kan Bağışı Merkezine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.