Sağlık Çalışanlarına Şiddet, Sorgun'da Protesto Edildi

Sorgun ilçesi Devlet Hastanesi Sağlık Çalışanları Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Uzman Operatör Doktor Kamil Furtun’un silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesini protesto etmek amacıyla hastane bahçesinde sessiz eylem ve basın açıklaması yaptılar.
Yayınlanma tarihi: 02 Haziran 2015, Salı günü, saat: 09:13

Sorgun Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Suat Hayri Gözübüyük, geçen Cuma günü bir psikopat tarafından haince öldürülmesinin kendilerini derinden yaraladığını söyledi.

Haftanın ilk gününde sağlık personeli olarak içlerinden çalışmak gelmediğini, buna rağmen tüm personelin hastaneye geldiğini belirtti.

Başhekim Gözübüyük Sorgun Postası Gazetesi muhabirine yaptığı açıklamada “Bu gün hiç içimizden gelmese de, hastanemize geldik. Bunun farkındalığını vatandaşlarımıza duyurma adına böyle bir eylem yapıyoruz. Bu arkadaşımızın niçin öldürüldüğü belli değil. Soruşturma sürüyor. Basından takip ettiğimiz kadarıyla, öldürmekten zevk alıyormuş. Bu adam ya psikopat, ya da öyle gözükmek istiyor. Utanç verici bir durum. Ne diyelim” dedi.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Han Turan da yaptığı açıklamada çok üzgün olduklarına ve söyleyecek fazla bir sözlerinin bulunmadığına işaret ederek “Bizim çektiğimiz acıyı toplum da çekmeyince bu sorunların çözülmeyeceğine, halkımızın da bu konuda bize destek vermesi gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Yoğun Bakım Ünitesi’nde hemşire olarak çalışan Hakan Karslı ise şunları söyledi: “Uzunca bir zamandır sistematik olarak şiddet görmeye alışmış durumdayız. Dışarıdan gelen  hasta yakınlarına sağlık çalışanlarına şiddet uygulamak gayet normal geliyor. Bunun bir şekilde önlenmesi gerekiyor. Bu durum böyle devam ederse kendilerine bakacak kişi bulamayacaklar.  Bir doktorun sebepsiz yere öldürülmesi, öldürenin, ben bu işlerden zevk alıyorum demesi insan mantığına sığacak bir şey değil.”

Konuşmaların ardından sağlık personeli eylemi sonlandırarak görevlerinin başına döndüler.(sorgun postası)

Etiketler: sorgun   sağlık   şiddet   protesto  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki