Sağlık Çalışanlarına İlaç Güvenliği Eğitimi Verildi

Yerköy Devlet Hastanesinde sağlık personeline Eczacı Leyla Eroğlu tarafından ilaç güvenliği, eczane hizmetleri kalite standartları ve piyasa gözetimi konularında eğitim verildi.
Yayınlanma tarihi: 04 Eylül 2015, Cuma günü, saat: 09:22

Yerköy Devlet Hastanesinde sağlık personeline Eczacı Leyla Eroğlu tarafından ilaç güvenliği, eczane hizmetleri kalite standartları ve piyasa gözetimi konularında eğitim verildi. Eğitimde; ilaçların üretiminden, uygulama ve uygulama sonrası gözlem aralığı, tıbbi cihazlarda karşılaşılan olumsuz bir durumda izlenecek yol ve düzeltici faaliyetler anlatıldı.

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca; “Yozgat’ta sağlık hizmetlerinde kalite, hasta ve çalışan güvenliği çalışmalarımız devam ediyor. Hastanelerimizin her birimde eğitim verilmesi, bilinç oluşturmak kalitenin ilk ve vazgeçilmez bir adımdır. Eğitimde süreklilik esastır. Bir çiviyi duvara çakmak için defalarca vurmak gerekir. Gelişen teknoloji, hasta ve çalışan beklentilerinin yükselmesi, ihtiyaçların hızlı giderilmesi gibi sağlıkta dinamik bir yapı var ve bu dinamiği yakalamak zorundayız” dedi.

Etiketler: leyla eroğlu   ismail kurca   yerköy   ilaç   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki