Sağlık Çalışanları Tek Yürek Oldu

Yozgat'ta sağlık yönetici ve çalışanlarının da katıldığı basın açıklamasında sağlık camiası tek yürek, tek ses oldu.
Yayınlanma tarihi: 28 Ekim 2015, Çarşamba günü, saat: 17:44

Sağlık Bakanlığının ülke genelinde başlatmış olduğu, sağlık personellerine ve hastanelere yapılan terör eylemlerine karşı basın açıklamasını, Yozgat’ta İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca ve İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaaslan İl Sağlık Müdürlüğü binası önünde yaptı. 

Sağlık çalışanlarına terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırı da 3 sağlık çalışanın hayatını kaybettiği belirtilirken, Hakkâri Şemdinli’deki Devlet Hastanesinin bombalı saldırı sonucu neredeyse kullanılmaz hale getirildiğini, yine en büyük zararı Şemdinli’de sağlık çalışanlarından hizmet bekleyen halkın zarar gördüğü dile getirildi.

Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç - yaşlı, çocuk - bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor diyen Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, "3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı." dedi.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin basın açıklamasının devamında şunları kaydetti "Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü ...

Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. 

Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.

Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. 

Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. 

Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. 

Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız.

Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. “Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak.” 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki