Yozgat’ta tüm sağlık çalışanları, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterlik Binasından, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyerek Demokrasi Mitingine katıldı.  

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği, Halk Sağlığı Müdürlüğü sağlık çalışanları Cumhuriyet Meydanına kadar Tekbirler eşliğinde, bayrak taşıyarak yürüdüler. 

Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan son demokrasi nöbetine Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaaslan’ın da katıldığı yürüyüşe, 112 Acil Hizmetleri ekipleri, UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), Yozgat ve Sorgun’dan gelen Enduro Motosikset sürücüleri de eşlik etti. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; "Ülkemizde eş zamanlı 7 Ağustos 2016 Pazar Günü Saat 17.00’de gerçekleşen Demokrasi Mitinginde Yozgat’ta tüm sağlık çalışanları olarak biz de yürüyelim ve Meydanımızı taçlandıralım istedik. Tüm sağlık çalışanlarımıza, Yozgat, Sorgun Enduro Motosiklet ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.