Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi sağlık çalışanları darbeye tepkilerini göstermek için, Yozgat Devlet Hastanesinden, Cumhuriyet Meydanına kadar sloganlar eşliğinde bayrak taşıyarak yürüdüler. Meydanda duran ekip, İstiklal Marşı okuyarak, dua etti ve olaysız bir şekilde dağıldı. 

Hastaneler de Bayraklarla Donatıldı
Cuma günü Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grubun darbe girişimi haberinin alınmasından ardından, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Devlet Hastanesi ve ilçe devlet hastaneleri bayraklarla donatıldı. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca; "Devletimizin sonuna kadar yanındayız. Bu vahim terör saldırısı sonrası, moral, motivasyona ve duaya vesile olacağını düşünerek, il ve ilçe hastanelerimizi bayraklarla donattık. 

Yozgat’ta tüm sağlık kuruluşları biraya gelerek, ülkemize, demokrasiye sahip çıktığımızı göstermek için sağlık çalışanlarımızla yürüyüş düzenledik.  

Dimdik ayakta durup, ülkemize sahip çıkmalıyız. Artık Türkiye bir demokrasi ülkesi, bu girişimler bizleri asla yıldırmamalı. Bugün daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var" dedi.