Sağlık Çalışanı Kadınlara Şiddeti Önleyin Dediler

Halk Sağlığı Kurumu tarafından "Sağlık Çalışanı Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesi" ve " Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat " yürüyüşü düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 09 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 16:37

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Daire Başkanlığının “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Pazar günü " Sağlık Çalışanı Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesi " temalı yürüyüş düzenlendi.

Bir alış veriş merkezi önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanında son bulan yürüyüşe Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, müdür yardımcıları ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Halk Sağlığı personeli katıldı. Yürüyüş güzergahı boyunca sağlık çalışanları vatandaşlara ve özellikle kadınlara gül dağıttı.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. M. Akif Karaarslan, yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada, toplumda kadının yeri ve önemini belirterek kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Karaarslan, "Son zamanlarda gündemimizi kadına yönelik şiddet meşgul etmektedir. Kadınların haklarının aranması yanında sağlık çalışanı kadına da şiddetin de karşısındayız. Bilindiği gibi sağlık çalışanları zor şartlar altında hizmet vermekteler. Doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları insanlarımıza hizmet etme gayretinde iken böyle bir süreçte şiddete maruz kalması kabul edilemez. Biz bu amaçla bir yürüyüş etkinliği gerçekleştirdik. Yürüyüşte saflığın temizliği olan beyaz atkı hediyemiz ve karanfil dağıttık. Biz sağlıkta şiddete değil şiddetin her türlüsüne karşıyız" diye konuştu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki