Sağlık Alanında Kaliteli Hizmet Sunulacak

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi kampus alanında devam eden yatırımları inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.
Yayınlanma tarihi: 17 Ağustos 2015, Pazartesi günü, saat: 09:05

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi binası inşaatı hızla yükselirken, 2016 yılı içerisinde hastanenin hizmete açılması planlanıyor.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yrd. Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan, Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi, AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı ile birlikte Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi inşaat alanını gezen Milletvekili Başer, üniversitenin, kentin gelişimine önemli katkı sağlayacağını ifade etti.

Milletvekili Başer, Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüs alanı içerisinde yapımı devam eden Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve 200 yatak kapasiteli Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin tamamlanması ile birlikte sağlık alanında kaliteli hizmet sunulacağını dile getirdi. Yozgat’ta diğer şehirlere sevklerin de önüne geçileceğinin altını çizen Milletvekili Başer, AK Parti iktidarı olarak üniversiteye ayrı bir önem verdiklerinin altını çizdi.Bozok Üniversitesi’nin kendileri döneminde kurulduğuna değinen Milletvekili Başer, 2006 yılında kurulan üniversitenin hızla gelişimini sürdürdüğüne vurgu yaptı. Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin Ankara’da eğitim gördüğünü hatırlatan Başer, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin tamamlanmasıyla birlikte öğrencilerin Yozgat’ta eğitimlerine devam edeceğini ifade etti.

Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve 200 yatak kapasiteli Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin TOKİ tarafından yapıldığını hatırlatan Başer, “Üniversite hastanemiz tamamlandığı Yozgat’a sağlık konusunda daha kapsamlı hizmet sunulacak. Vatandaşlarımız tedavi için il dışına gitmek yerine kendi memleketinde sağlık hizmetini alacak” dedi.Milletvekili Başer, Yozgat’ın sosyal, kültürel ve ekonomik yönden büyük katkısı bulunan Bozok Üniversitesi’ne 2007- 2015 yılları arasında 234 milyon TL yatırım ödeneğinin geldiğini aktardı.

Milletvekili Başer, Yozgat Bozok Üniversitesi teknik ve fiziki alt yapı yönünden her geçen gün biraz daha gelişiyor ve güzelleştiğinin altını çizdi.  Yozgat'ı bir üniversite şehri, bilimin kalbinin attığı bir şehir haline getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Milletvekili Başer, "Tıp Fakültemiz ve hastanemizle beraber Yozgat'ı bölgenin sağlık üssüne getirme arzusundayız. Yozgat insanı geçmişte olduğu gibi bugünde Ak Partiye destek oluyor güç veriyor. Bizde onun karşılığı olarak değil ama hizmet felsefemiz gereği biz Yozgat insanının emrinde olduğumuzu hizmetinde olduğumuz ve vermiş olduğumuz sözlerimizi de suya yazmıyoruz. Görmüş olduğunuz gibi eserlerimiz her bir noktada çığ gibi büyümeye devam ediyor" diye konuştu.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ile Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ni 2016 yılı içerisinde açmayı planladıklarını dile getirdi. Prof. Dr. Karacabey, hastane inşaatının hızla devam ettiğine değinerek, önümüzdeki günler içerisinde hastanede kullanılacak malzemelerle ilgili tespit çalışmalarına başlanılacağını dile getirdi. Karacabey, kış dönemi içerisinde hastane iç tefrişatını ve cihaz montajlarının yapılmasının öngörüldüğünü kaydetti. Karacabey, hastanenin hizmete girmesiyle birlikte Ankara’da eğitim gören tıp fakültesi öğrencilerinin de eğitimlerine Yozgat’a devam ettirileceğini belirtti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki